festat

Problematiku Neymar, fqinjët të acaruar me futbollistin: Organizon festa përnatë

Futbollisti brazilian Neymar Jr është vënë edhe një herë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të festave të shumta që...

Emigrantët festojnë në atdhe, rritet numri i hyrjeve drejt Shqipërisë

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës në juglindje të vendit është rritur numri i personave të cilët kanë hyrë drejt...

Muzikë ‘ushtarake’ për festa, orkestra simfonike nga SHBA dhe Britania në Korçë

Festat e nëntorit kanë bërë bashkë në Korçë për herë të parë tri banda muzikore ushtarake nga Shqipëria, Britania e Madhe...

Italia kriminalizon festat pa leje, 6 vjet burg kush mbledh mbi 50 vetë

Kryeministrja e re e Italisë, Giorgia Meloni ka deklaruar se qeveria e saj do ta bëjë vepër penale mbajtjen e festave...

Jep dorëheqjen ndihmësja e pestë e Boris Johnson për skandalin e festave

Vala e dorëheqjeve në zyrën e kryeministrit britanik Boris Johnson vazhdoi të premten pas skandalit të festës në Downing Street. Elena Narozanski,...

Opozita britanike-qeverisë: Ke devijuar vëmendjen nga problemet e vendit

Lideri i opozitës britanike, Sir Keir Starmer ka bërë thirrje për publikimin sa më parë të raportit hetimor të Scotland Yard...