fidane

3 megaoperacione antidrogë, asgjësohen mbi 6 mijë fidanë kanabis

3 megaoperacione policore në Krujë, Lezhë dhe Shkodër kanë çuar në asgjësimin e 6262 fidanësh kanabis. Në Krujë u zbuluan në fazën...

8 mijë fidanë kanabis brenda kraterit në Shkodër, pranga “bosit” të drogës

Policia e Malësisë së Madhe ka zbuluar 27 sera brenda të cilave ishin kultivuar në kubikë rreth 8 000 fidanë kanbis,...

Tajlanda legalizon kanabisin për qëllime mjekësore, shpërndahen fidanë

Autoritetet tajlandeze kanë legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore. Nga e enjtja, qytetarët do të jenë në gjendje të kultivojnë deri në...