fier

U kap me shkop hekuri në çantë, policia arreston 33-vjeçaren

Policia në Lushnje ka arrestuar një 26-vjeçar të shpallur në kërkim. Ai akuzohet për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë" pasi...

Ngacmonte seksualisht të miturën, arrestohet në flagrancë 54-vjeçari

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit për ngacmim seksual. Sipas informacioneve të publikuara nga policia, ky shtetas dyshohet se...

Zhduket 78-vjeçari në Fier, dyshohet se është mbytur në det

Një 78-vjeçar në Fier është zhdukur që prej dy ditësh. Policia bën me dije se ka qenë djali që ka bërë kallëzimin...

Njëri rreh nënën, tjetri babanë, arrestohen dy persona në Fier

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Fier pasi kanë ushtruar dhunë ndaj prindërve të tyre. Policia bën me dije se...

Gjykata e Posaçme rrëzon Lefter Kokën, dosjet e inceneratorëve të ndara

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e avokatëve për bashkimin e dosjeve të inceneratorit të Fierit dhe të Elbasanit. Gjyqet për...

Zhduket 23-vjeçarja në Fier, e ëma ngre alarmin në polici

Një 23-vjeçare është raportuar e zhdukur nga familja në qytetin e Fierit. Ka qenë e ëma e vajzës e cila ka...

Ndihmoi autorin e plagosjes në Fier, arrestohet 49-vjeçari

Një 49-vjeçar është vënë në pranga në Fier, ku sipas policisë, ka ndihmuar shtetasin A.N të largohej nga vendi i ngjarjes...

25 doza me kanabis gati për shitje, pranga 33-vjeçarit në Fier

Një 33-vjeçar u vu në pranga këtë të shtunë në Fier, në kuadër të operacionit policor të koduar “Boxes”. Shtetasi V.B u...

I arrestuar për inceneratorin e Fierit, ndërron jetë në spital Enver Sheshi

Enver Sheshi, një nga të arrestuarit për aferën e inceneratorit të Fierit, ka ndërruar jetë në urgjencën e QSUT-së. Mësohet se ditën...

Në makinën e tij u kapën 85 kg kanabis, arrestohet 26-vjeçari në Fier

Policia ka arrestuar ditën e sotme 26-vjeçarin, pronar i automjetit “Audi Q7”, në të cilin ditën e djeshme u gjetën 3...

Kapen 85 kg drogë në Fier, arrestohet 25-vjeçari, arratiset shoku i tij

Policia e Fierit ka mundur të sekuestrojë 85 kg drogë të llojit kanabis. Në orët e vona të së martës, efektivët...

‘Fordi’ humb kontrollin e del nga rruga, plagoset 29-vjeçari

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në Fier ku një person ka mbetur i plagosur. Policia bën me dije...

Nesër balotazhi në PD, zgjidhen kandidatët për gjashtë bashki të vendit

Demokratët hyjnë nesër në fazën përfundimtare të primareve, atë të balotazhit, ku gara mes dy kandidatëve do të zhvillohet në gjashtë bashki të vendit. Në...

I kërkuar për trafikim të drogës, arrestohet në Fier 21-vjeçari

Një 21-vjeçar i cili ishte i kërkuar ndërkombëtarisht për trafikim të lëndëve narkotike është arrestuar ditën e sotme në Fier. Policia bën...

Gazetari zbardh përgjimet: 1 i arrestuar për kokainën në Fier fliste me një polic

Një nga personat e arrestuar për kokainën në Fier komunikonte me një polic i cili nuk ishte në dijeni për aktivitetin. Kështu...

Kokaina në Fier, Klodiana Lala: Kanë pasur mbështetje politike dhe policore

Dosjet hetimore për 430 kilogramë kokainë të trafikuar përmes 24 toneve pleh organik artificial tregojnë se një transport droge drejt Britanisë...