fierza

Kryebashkiaku i Tropojës në SPAK, avokati: Jo vetëm ka favorizuar, edhe ka zaptuar

Avokati Arben Llangozi komentoi në një intervistë për Euronews Albania kallëzimin në SPAK të banorëve të Njësisë Administrative Fierzë për kryetarin...

‘Sistemi energjetik u keqmenaxhua’, Elezi: U shpërdorua kaskada e Drinit

Eksperti i energjisë Eduard Elezi, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se autoritetet e vendit tonë kanë shpërdoruar kaskadën...

Shqipëria prodhon 40% më pak energji elektrike

Vendi ynë prodhoi 40% më pak energji elektrike këtë fillim vit, krahasuar me 3-mujorin e parë 2021. Shkak është bërë thatësira,...

Pritet përmirësim i Fierzës, rikthehet shiu në Shqipëri

Hakil Osmani nga Meteoalb tha për Euronews Albania në “Mirëmëngjes” se situata e Fierzës do të përmirësohet. Pas një thatësire të...

Ish-drejtori i OST paralajmëron ndërprerje të energjisë në prill

Duke nisur nga java e parë e muajit prill vendi mund të përballet me stakime dhe ndërprerje të energjisë elektrike. Këtë...