fifa

‘Kosova pjesë e Serbisë’, Daçiç: Masat disiplinore nga FIFA, hipokrizi  

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë të dielën se Serbia si shtet nuk mund të reagojë...

Harta e Kosovës, FIFA nis procedurë disiplinore ndaj përfaqësueses së Serbisë

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar të shtunën se ka nisur masa disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit për varjen...

‘Standard i dyfishtë’, kreu i FIFA-s u përgjigjet kritikëve evropianë për Katarin

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino vuri në shënjestër kritikët evropianë ndaj Katarit, teksa deklaroi se po përdoret një standard i dyfishtë. Infantino...

Alkooli nuk do të shitet në stadiume, FIFA merr vendimin dy ditë para Botërorit

FIFA ka njoftuar se alkooli nuk do t'u shitet tifozëve të futbollit në stadiumet e Kupës së Botës në Katar. Lajmi vjen...

FIFA kërkon armëpushim në Ukrainë gjatë Kupës së Botës

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, i bëri thirrje Rusisë dhe Ukrainës që të mbajnë armëpushim njëmujor, gjatë...

Amnesty International: FIFA t’i kompensojë punëtorët migrantë

Vetëm dhjetë ditë para nisjes së Kupës së Botës në Katar, Amnesty International i ka bërë thirrje urgjente presidentit të FIFA-s,...

Futbollistët iranianë kërkesë FIFA-s, kërkojnë përjashtimin nga “Katar 2022”

Zërat për përjashtimin e Iranit nga Kupa e Botës po shtohen gjithmonë e më shumë dhe tani FIFA po merr seriozisht...

Kosova gjithmonë mund të mbështetet te FIFA, thotë Presidenti Infantino

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka falënderuar presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademin dhe ekipin e tij...

Presidenti i FIFA-s në Kosovë, kujton legjendën e futbollit kosovar Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka vizituar të premten Kosovën ku ka parë nga afër ambientet e Federatës së Futbollit atje. Infantino...

Presidenti i FIFA-s në Kosovë, kujton legjendën e futbollit Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka vizituar të premten Kosovën ku ka parë nga afër ambientet e Federatës së Futbollit atje. Infantino...

Shqipëria në vendnumëro në renditjen e re të FIFA-s

FIFA ka publikuar renditjen e re për kombëtaret e futbollit, ku Shqipëria është renditur sërish në vendin e 66-të me 1361.81...

Italia dhe Argjentina përballen në superfinalen më 1 qershor

Stadiumi madhështor ‘Wembely’ do të presë superfinalen mes Argjentinës dhe Italisë mbrëmjen e 1 qershorit. Kampionët në fuqi të Europës do...

FIFA duhet të japë $440 mln për punëtorët në Katar, thotë Amnesty Internacional

Amnesty Internacional i ka kërkuar FIFA-s që të japë të paktën 440 milionë dollarë për kompensimin e punëtorëve emigrantë, që kanë...

FIFA mbështet Armand Dukën pas shpërthimit të tritolit

Presidenti i FIFAs shprehu mbështetjen për Armand Dukën, pas vendosjes së tritolit në derën e shtëpisë së këtij të fundit. Përmes një...

Policia bashkiake kontroll në FSHF

Inspektorati Ndërtimor dhe Policia Bashkiake u paraqiten për kontroll në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit për të parë punimet që...