filipine

Të paktën 15 të vdekur nga zjarri në një fabrikë veshjesh në Filipine

Të paktën 15 persona humbën jetën sot në një zjarr në një fabrikë të vogël veshjesh në Filipine dhe tre persona...

Merr flakë trageti në Filipine, 31 viktima, shumë prej tyre të mbytur

Një traget në Filipine mori flakë dhe të paktën 31 persona humbën jetën, tha sot guvernatori i provincës. Brenda mjetit lundrues ishin...

SHBA më pranë Tajvanit, siguron akses në 4 baza ushtarake në Filipine

Shtetet e Bashkuara kanë siguruar akses në 4 baza të tjera ushtarake në Filipine, përmes të cilave do të mund të...

27 të vdekur nga përmbytjet në Filipine, qindra shtëpi u shkatërruan plotësisht

Numri i të vdekurve në Filipine ka arritur në 27 pas përmbytjeve, ndërsa 11 persona u plagosën, sipas një deklarate nga...

51 të vdekur nga përmbytjet në Filipine

Numri i personave që vdiqën nga përmbytjet në Filipine u rrit në 51, raporton AP. Në përmbytjet që nisën më 24 dhjetor...

Abuzim seksual me fëmijët, austrialiani dënohet me 129 vite burg

Një burrë australian është dënuar me 129 vjet burg në Filipine si pjesë e një rasti të abuzimit seksual të fëmijëve...

Të paktën 98 persona kanë humbur jetën në një stuhi tropikale në Filipine 

Të paktën 98 persona kanë vdekur gjatë stuhisë tropikale Nalgae në Filipine. Më shumë se gjysma e vdekjeve u regjistruan në rajonin...

42 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Filipine

Numri i të vdekurve nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në jug të Filipineve ka shkuar në 42, ndërsa ekipet e...

Tërmet i fuqishëm në Filipine

Një tërmet me magnitudë 6.6 sipas Rihter u regjistrua sot në Filipine në orën 16:59 me kohë lokale. Epiqendra e tërmetit u...

Blinken: SHBA-të do të mbrojnë Filipinet nëse sulmohet në Detin e Kinës Jugore

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken deklaroi se Shtetet e Bashkuara do të mbrojnë Filipinet, në rast se ky shtet do...

Punëtorët nga Bangladeshi, eksperiment i dështuar?

Ditëve të fundit nëpër media është folur për punëtorët nga Bangladeshi të punësuar në Shqipëri. Disa mendojnë se ka dështuar “eksperimenti” me...