finale

Roma dështon në finale, vëmendjen e merr gjesti i Murinjos: Nuk i dua këto medalje

Roma nuk mundi dot ta nginte lart trofeun e Europa League pas humbjes me penallti përballë Seviljas. Koha e rregullt e ndeshjkes...

Man City leksion Realit, në finale përballen me Interin

Manchester City ka marrë një fitore spektakolare në ndeshjen e kthimit të Uefa Champions League, duke mposhtur Realin 4-0. Në Etihad,...

13 vite pritje për Interin, zikaltrit mbërrijnë në finale

Rrugëtimi i Milanit në Champions League është mbyllur mbrëmjen e së martës, ku rivalët e përhershëm të qytetit, rikthehen në finalen...

Doçi: Albina Kelmendi jo vetëm në finale por me rezultatin më të lartë të Shqipërisë

Sonte është gjysmëfinalja e dytë e Eurovizon në Liverpul të Britanisë dhe është edhe nata kur këndon përfaqësuesja e Shqipërisë, Albina Kelmendi së bashku me familjen e...

Osasuna në finale të kupës, Barcelona përballet me Realin e Madridit

Osasuna është finalistja e parë e kupës së mbretit në Spanjë, arritja e vetme për këtë skuadër që nga viti 2005....

“Përballja” finale në Bruksel, Kurti e Vuçiç vendosin sot për planin franko-gjerman

Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç  do te jenë sot përballë njëri-tjetrit në Bruksel, ndërsa në duar mbajnë planin europian që synon...

‘Beteja’ finale Kosovë-Serbi, tensionet nuk e favorizojnë Kosovën

Muhamet Hajrullah, kryeredaktor i gazetës Telegraf tha në një intervistë për Euronews Albania se tensioni i krijuar në Veri nuk është...

Osmani: Marrëveshja finale duhet të ketë në qendër njohjen reciproke

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen e ndërsjellët dhe...

Argjentina, finalistja e parë e Botërorit “Katar 2022”

Argjentina është finalistja e parë e Botërorit "Katar 2022". Skuadra e drejtuar nga Lionel Skaloni, e udhëhequr nga Messi, ka mundur...

VIDEO | Tifozët e Liverpul me gomone drejt Francës për të parë finalen

Sonte në mbrëmje, Liverpul dhe Real Madrid do të përballen në Paris për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje emocionuese,...

Liverpul-Real Madrid, sonte në Paris përsëritet finalja e 41 viteve më parë

Sonte në mbrëmje, Liverpul dhe Real Madrid do të përballen në Paris për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje emocionuese,...

Mane: Do të flas për të ardhmen time pas finales kundër Real Madrid

Futbollisti i Liverpul, Sadio Mane tha se do të flasë në lidhje me të ardhmen tij, pas finales së Ligës së...

Mediat holandeze: Presioni dhe gabimet e arbitrave i kushtuan fitoren Fejnordit

Mediat holendeze kanë pasqyruar finalen e Ligës së Konferencës të zhvilluar në stadiumin “Air Albania”, ku Fejnord u mposht nga Roma. Sipas...

Roma shkruan historinë në Tiranë, shpallet fituesja e parë e Conference League

Roma është skuadra fituese e kompeticionit Conference League, finalja e së cilës u zhvillua në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. Ekipi italian...

Drejtori i Aviacionit Civil tregon masat për finalen e Ligës së Konferencës

Të martën, një ditë para ndeshjes finale të Ligës së Konferencës, aeroporti i Tiranës do të ofrojë dy herë e gjysmë...

Nga Luis Figo te Françesko Toti, personalitetet që do jenë në finalen e UECL

Disa nga personalitetet më të mëdhenj të futbollit botëror do të jenë të pranishëm në ndeshjen finale të Ligës së Konferencës...