finalja

Finalja e Wimbledon, Londra pret më të mirët e botës Djokoviç dhe Alcaraz

Ashtu siç dhe pritej janë konfirmuar emrat e dy tenistëve të cilët do të përballen me njëri-tjetrin në finalen e Wimbledon...

Finalja e Champions League, Man.City dhe Inter përballen sonte në Stamboll

Sonte Manchester City dhe Interi do të luajnë finalen e Champions League, prej orës 21:00 në stadiumin olimpik “Atatürk”, në Stamboll. Skuadra...

Euroleague| Reali triumfon në ‘El Clasico’, në finale përballet me Olympiakos

Trofeu i Euroleague në basketboll do të ndahet mes Realit të Madridit dhe Olympiacos. Dy skuadrat në fjalë arritën të sigurojnë...

Rikthehet magjia e Champions, Milani ëndërron të përmbysë parashikimet

Sonte pritja merr fund. Në orën 21:00, në “Giuseppe Meazza” do të luhet ndeshja e dytë e euroderbit në Champions League...

Derbi Italisë për finalen e Champions, Interi synon të thyejë tabunë

San Siro pret mbrëmjen e së mërkurës sfidën spektakolare, derbin më të zjarrtë Italian, atë të Madoninës. Milani dhe Interi përballen...

Kompletohet finalja e Kupës së Italisë, Interin e pret një sfidë e lehtë

Gjysmëfinalja e dytë e kupës së Italisë mes Fiorentinës dhe Cremoneses nuk ka pasur surpriza, me skuadrën violë e cila ka...

Finalja e Superkupës së Spanjës, Reali përballet me Barcelonën në Arabi Saudite

Superkupa e Spanjës njeh mbrëmjen e sotme fituesin e saj, në përballjen El Klasiko mes Realit dhe Barcelonës. Të dyja skuadrat përballen...

Dhuna ndaj tifozëve, Anglia kërkon hetim për finalen e Champions

Qeveria britanike i bën thirrje UEFA-s që të hetojë atë çka ndodhi gjatë finales së Champion League të shtunën në mbrëmje...

Sa milionë euro pritet të qarkullojnë në Tiranë nga finalja e Conference League

Gjatë finales së Conference League mes Romës dhe Fejnord që do të zhvillohet në 24 maj në ‘Air Albania’, në Tiranë...