Finiq

I vuri flakën tokës së vet, por dogji 3 shtëpi, arrestohet 36-vjeçari në Finiq

Policia e Sarandës arrestoi një 36-vjeçar i cili një ditë më parë ndezi zjarr në tokën e tij në fshatin Livinë,...

Vijon zjarri në Finiq, flakët rrezikojnë 3 fshatra të tjera

Flakët e zjarrit kanë vijuar mbrëmjen  e së hënës tashmë jashtë zonave të banuara të Livinës, ndërsa zjarrfikësit janë në vendin...

EMRI| I vuri zjarrin tokës por dogji 3 shtëpi në Finiq, identifikohet 36-vjeçari

Policia e Sarandës ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim personin përgjegjës për zjarrin në fshatin Livinë të Finiqit, nga i...

Zjarri në Finiq, përfshihen nga flakët 3 shtëpi

Një zjarr i madh ka përfshirë të hënën fshatin Livinë, në bashkinë e Finiqit. Korrespondentja e Euronews Albania, Anxhela Lushkaj, bëri me...

Zjarri rrezikon fshatin në Finiq, banorët nisin të braktisin banesat për të shpëtuar

Një zjarr i rrezikshëm ka përfshirë këtë mesditë fshatin Livinë, në bashkinë e Finiqit. Korrespondentja e Euronews Albania, Anxhela Lushkaj, bëri me...

Porositë e Alibeajt për fushatën: Duhet ta përçojmë fjalën derë më derë

Edhe nga Finiqi, kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj ka vijuar sulmet dhe akuzat për Berishën dhe Metën. Duke i...

14 maji | Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët për Dropullin, Finiqin e Himarën

Omonia dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) kanë zyrtarizuar kandidatët për Bashkitë Dropull, Finiq dhe Himarë për zgjedhjet...

Begaj vizitë në Finiq, Presidenti nesër takime në jug të vendit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të nisë një tur takimesh në jug të vendit. Presidenca njofton se kreu i shtetit do...