fishekzjarre

VIDEO| Doli rezultati për 4 qendra votimi, nis festa me fishekzjarrë në Vorë

Në Vorë ka nisur festa me fishekzjarrë pas zbardhjes së rezultatit në 4 qendra votimi. Burime bëjnë me dije se janë numëruar...

Viti i Ri troket në Japoni

Pas Zelandës së Re dhe Australisë Viti i Ri ka mbërritur në Japoni. Qytetarët kanë përjetuar emocionet e ndërrimit të viteve mes...

Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re, spektakël fishekzjarresh

Zelanda e Re është vendi i parë ku ka 'trokitur' Viti i Ri 2023. Mijëra njerëz u mblodhën në kryeqytetin Wellington, për...

Tregtonin mallra të kontrabanduara, procedohen penalisht 3 persona në Sarandë

Tre persona janë proceduar penalisht në Sarandë, pasi në subjektet e tyre u gjetën mallra të kontrabanduara. Gjatë kontrollit të ushtruar në...