fitimet

Soko bën përllogaritjet: Sa para do të fitojë shteti nga Shpiragu në një vit

Temë e diskutimit në emisionin “Review” në Euronews Albania, ishte zbulimi i rezervës së madhe të naftës në malin e Shpiragut. I...

Thesari i Shpiragut| Spaho sjell rastin e Italisë: Nafta nuk të bën më të zhvilluar

Temë e diskutimit në emisionin “Review” në Euronews Albania, ishte zbulimi i rezervës së madhe të naftës në malin e Shpiragut. I...

Banka fituan 210 mln euro në 2022-shin, rritje rekord me 25%

Bankat tregtare në vendin tonë kanë arritur fitime rekord në vitin 2022. 23.8 mld lekë, ose 210 mln euro është vlera...

Sa lekë merr shteti në ditë nga prodhuesit e naftës

Në emisionin "Money" në Euronews Albania u shqyrtua procesi I nxjerjes së naftës në vend dhe përfitimet që shkojnë nga kjo...

Bastet ilegale, fitime deri në 10 mijë euro në muaj

Në emisionin “Money” në Euronews Albania u shqyrtua skema e ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm të basteve sportive në Shqipëri. Biznesi ilegal...

Bien fitimet nga krimi kibernetik, ekspertët: Viktimat refuzojnë të paguajnë

Bandat e krimit kibernetik kanë pësuar një rënie me 40 për qind të fitimeve pasi viktimat e sulmeve të tyre po...

Tronditi Pallatin Mbretëror, sa para pritet të fitojë Princ Harry nga libri

Libri i Princit Harryt duket se ka marrë vëmendjen e mediave botërore, ku rrëfimet e pazakonta kanë tronditur Pallatin Mbretëror. Krahas lajmeve...

Pikat e karburanteve fituan 3500 €, disa mbajtën çmim më të ulët se bordi

Pikat e karburantit me pakicë kanë fituar mesatarisht për të gjithë muajin maj 3500 euro. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së...

Ekskluzive l U kap me drogë, 44-vjeçarja tregon si përfundoi transportuese

Raida Kollobani, 44-vjeçarja e dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike,  rrëfen pse zgjodhi me dëshirën e saj të...