fitorja

Manchester City shkruan historinë, fiton trofeun e parë të Champions League

Manchester City fiton Ligën e Kampionëve pasi mposhti 1-0 ne finalen e Stambollit ekipin e Interit. Anglezët mundën të fitojnë trofeun e...

Anglezët triumfojnë në finalen e Conference League, “bie” Fiorentina

West Ham është kampioni  i Conference League, ndërsa mposhti në finale skuadrën e Fiorentinës. Anglezët u treguan të saktë në rastet...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa...

Festë me daulle në Tropojë, kreu lokal i PS: Fitore historike

Kryetari i Partisë Socialiste në Bashkinë e Tropojës Egzon Bashkurti, ka reaguar në lidhje me fitoren historike të PS-së në këtë...

PSG fiton pa Messin, Mbappe udhëheq ekipin. Lyon bën përmbysjen e çmendur

Skuadra e PSG-së nuk e ka ndjerë aspak mungesën e Messit në kampionat, ndërsa ka regjistruar një tjetër fitore. Të besuarit e...

Arsenali triumfon në derbi, topçinjtë përkohësisht në krye

Derbi i Londrës për herë të dytë në këtë sezon të Premier Ligës angleze i ka takuar Arsenalit, që mposhti Chelsean...

VIDEO| Boksieri  shqiptar fiton me knockout në Gjermani, feston me plis në kokë

Boksieri shqiptar Roberto Bakaj, ka shënuar fitoren e 9-të në karrierën e tij në boksin profesionist. Bakaj arriti të mundte me “knockout”...

Juventusi në krizë, Milan dhe Interi bëjnë detyrën. Napoli i pandalshëm

Juventusi vijon krizën e rezultateve në kampionatin Italian, me bardhezinjtë të cilët regjistruan një tjetër disfatë, këtë herë ndaj Napolit. Në...

Dominim total, boksieri shqiptar triumfon në ndeshjen kundër serbit

Boksieri nga Kosova Bernardin Jakaj, ka mundur të triumfojë në duelin e luajtur për kategorinë gjysmë të rëndë, kundrejt boksierit serb...

Fitorja e Zvicrës kundër Serbisë në Botëror, Kurti falënderon Xhakën dhe Shaqirin

Para takimit me kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri një intervistë me mediumin zviceran, “Blick”. Përveç pyetjeve...

Putin: Nuk kam asnjë dyshim, fitorja e luftës është e garantuar

Presidenti rus Vladimir Putin u shfaq këtë të mërkurë në televizionin kombëtar rus me vetëbesim, teksa vizitoi një fabrikë armësh në...