flamuri

Hoxha ofendoi flamurin, Zeka: Simbolet kombëtare janë të shenjta për shqiptarët

Gazetari Miliam Zeka ishte i ftuar këtë të hënë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me fyerjet që Hoxha nga...

VIDEO| “Kjo është arnë, leckë”, hoxha nga Prizreni fyen flamurin kombëtar

Mazllam Mazllami, një hoxhë nga Prizreni mori vëmendje në media pasi besimtarët i dhuruan një makinë luksoze të llojit Mercedez Benz...

‘Nesër heqim flamurin’, kryekomunari i Preshevës: S’duam përshkallëzim të situatës

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi deklaroi se nesër duhet hequr flamuri shqiptar që ai vendosi sot në ndërtesën komunale. Në...

Harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb, Federata ankesë FIFA-s

Federata e Futbollit e Kosovës i ka paraqitur sot një ankesë FIFA-s për atë që e ka cilësuar si "veprim agresiv...

‘Ylli komunist vepër penale’, Çika: S’mund të bëhet ‘rock’ me gjakun e shqiptarëve

Nebil Çika, ish-kryetar i Shoqatës të Përndjekurve politikë tha se shfaqja e yllit komunist në flamurin kombëtar në festivalin Sunny Hill ishte...

Incidentet me flamur; jo vetëm ai turk, të ‘padëshiruar’ dhe flamuri serb e grek

48-vjeçari që hodhi në det flamurin turk në Gjirin e Lalëzit nuk është i vetmi që është arrestuar nga policia. Në...

‘Flamuri turk një copë leckë’, Manjani: Arrestimi në plazh i paligjshëm

Juristi Ylli Manjani thotë se arrestimi i personit që hoqi flamurin turk nga plazhi në Gjirin e Lalzit është i paligjshëm. Në...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri...

Dita kur u shpall konkursi për flamurin e Kosovës

Ekipi i Unitetit më 13 qershor të vitit 2007 shpalli konkursin 15-ditor për flamurin dhe stemën e Kosovës, ku thuhej se...

Flamuri i BE-së mbush 36 vite

Më 26 maj të vitit 1986 u miratua flamuri i Komunitetit Europian, që sot njihet si simboli i Bashkimit Europian, por...

Flamuri ukrainas hiqet nga ambasada në Moskë

Flamuri i Ukrainës është hequr nga ambasada e vendit në Moskë, raportoi agjencia ruse e lajmeve RIA të mërkurën. Sipas RIA, shenja...

Ish-zyrtari në Bujanoc nën gjykim nga serbët se ngriti flamurin shqiptar

Ish-drejtori i Kulturës në Bujanoc Granit Sadriu duhet të paraqitet në Gjykatën e Vranjës në Serbi për shkak se vendosi flamurin...