fondet

Akuzat për fondet e mitingjeve të Berishës, Zogaj: Alibeaj të nxjerrë emrat

Analisti Preç Zogaj tha në një intervistë për Euronews Albania se shpenzimet e mëdha të Sali Berishës gjatë fushatës janë të...

Ministrja Krifca në Bruksel: Angazhim maksimal për përthithjen e fondeve të BE-së

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca, zhvilloi në Bruksel takimin me Komisionerin e Bashkimit Evropian Z. Janusz Wojciechowski, ku...

Tabaku-qeverisë: Sa para janë shpenzuar për rindërtimin, pse s’ka transparencë?

Deputetja e Grupit Parlametar te Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, zhvilloi gjatë seancës plenare këtë të enjte një interpelancë me Ministren e...

Celibashi: Fondet për partitë politike shpërndahen pas 31 marsit

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi është shprehur se shpërndarja e fondeve për partitë politike për këtë vit do të bëhet pas datës 31...

Orban i dorëzohet presionit, KE zhbllokon fondet 14.7 mld euro për Hungarinë

Komisioni Evropian është në rrugën e tij për të zhbllokuar miliarda euro fonde për Hungarinë këtë vit, pasi kryeministri Viktor Orban...

BE i pret fondet Serbisë? Eurodeputetët: Jo ndihma kujt nuk ndjek politikat tona

“Paratë e taksapaguesve të BE-së nuk mund të shpenzohen për vende kandidate që nuk ndajnë synimet strategjike të Unionit”. Parlamenti Evropian dëshiron...

Shqipëria synon 230 mln euro nga BE, përparësi projektet për punësimin e energjinë

Shqipëria synon që të përthithë rreth 230 mln euro financime nga fondet IPA të BE për projektet përgjatë vitit 2023. Shifra u...

KQZ shpërndan 345 milionë lekë për partitë politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpërndarë fondet e financimit vjetor për partitë politike. Bazuar në rezultatin e zgjedhjeve të fundit parlamentare të...