Forca Ajrore

Forcat Ajrore Nigeriane: Vramë dy terroristë kryesorë të ISIS

Forcat Ajrore Nigeriane thanë të hënën se vranë anëtarët kryesorë të grupit terrorist ISWAP gjatë sulmeve ajrore në verilindje. Edward Gabkwet, një...

Ministria e Mbrojtjes për zjarret: Kemi mjetet e nevojshme fluturuese

Ministria e Mbrojtjes ka sqaruar për opinionin publik se Forcat e Armatosura disponojnë dhe kanë në gatishmëri mjetet e nevojshme fluturuese...