Formula 1

Verstappen rivalizohet nga shoku i skuadrës për Botërorin e Formula 1

Red Bull po e vazhdon dominimin në Formula 1 edhe në këtë sezon, por ekziston rreziku i shpërthimit të konkurencës brenda...

Premtimi i Ramës: Ja kur do të sjellim garat e Formula 1 në Elbasan!

Kryeministri Edi Rama vijon fushatën e tij në Elbasan. Këtë të diel ai u mblodh me qytetarët duke kërcyer këngën e...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha...

Rama: Garat e “Formula 1” në të ardhmen do të bëhen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në Konkursin Ndërkombëtar për Projektin “Auto Moto Park Albania”, projekt i cili do të ndërtohet...

Vershtapen planifikon largimin nga F1: Kam shumë gjëra për të bërë në jetë

Maks Vershtapen vijon të jetë në qendër të vëmendjes, kjo jo vetëm falë sukseseve të tij, por dhe deklaratave shokuese. Së fundmi...

Maks Vershtapen shpallet kampion i botës për herë të dytë në Formula 1

Piloti i Red Bull, Maks Vershtapen fitoi garën e Japonisë në Formula 1dhe u shpall kampion i botës për të dytën...

Vershtapen dominon në Çmimin e Madh të Belgjikës, Ferrari zhgënjen sërish

Maks Vershtapen ka fituar Çmimin e Madh të Belgjikës në Formula 1. Piloti holandez e nisi garën nga vendi i 14-të për...

Audi në Formula 1 nga viti 2026 

Prodhuesi gjerman i makinave Audi ka njoftuar hyrjen në Formula 1 nga sezoni që do të nisë në vitin 2026. Kreu i...

Fundi i një epoke, Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 në fund të sezonit

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel do të tërhiqet nga ky sport në fund të këtij sezoni. Lajmin...

Leklerk fiton pozicionin e parë në nisje në pistën e Francës

Piloti i Ferrarit, Çarls Leklerk ka regjistruar kohën më të shpejtë në provat zyrtare të së shtunës, të zhvilluar në pistën...

Formula 1 do të hetojë pretendimet për diskriminimin e tifozëve

Formula 1 do të hetojë pretendimet se disa tifozë në Çmimin e Madh të Austrisë pësuan abuzime diskriminuese. Përmes një deklarate, F1...

Vershtapen lë pas dy makinat Ferrari në garën sprint të Austrisë

Piloti i Red Bull, Maks Vershtapen është renditur i pari në garën sprit prej 23 xhirosh të zhvilluar këtë të shtunë...

VIDEO | Aksident i rëndë në Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe në Formula 1 ka nisur me një aksident të rëndë, që në xhiron e...

Racizmi në Formula 1, Hamilton: T’i hapim rrugë diversitetit

Lewis Hamilton deklaroi se Formula 1 duhet t’i injorojë ato që i ka quajtur “zërat e vjetër” dhe të mos pranojë...

Vershtapen shkëputet në krye të klasifikimit pas fitores së garës në Kanada

Piloti holandez i Red Bull, Maks Vershtapen ka fituar Çmimin e Madh të Kanadasë në Formula 1, duke forcuar pozitat e...

Alonso paralajmëron ‘sulm’ ndaj Vershtapen në garën e Kanadasë

Dy herë kampioni i botës në Formula 1, Fernando Alonso paralajmëroi se do të sulmojë Maks Vershtapen që në nisje të...