Forumin

Putin: Largimi i disa firmave të huaja mund të jetë për mirë

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se largimi i disa kompanive të huaja nga Rusia në këtë kohë lufte "mund të jetë...

Vetëm taksimi i të pasurve ul pabarazinë e thellë, thotë Drejtoresha e OXFAM

Pandemia e COVID-19 ka krijuar një miliarder të ri çdo 30 orë dhe tani, një milion persona mund të bien në...

Siria mbështet vendimin e Rusisë për 2 rajonet separatiste

Siria deklaroi se mbështet vendimin e presidentit rus, Vladimir Putin për të njohur dy rajonet separatiste, Donjeck dhe Luhansk, si të...