foshnja

Foshnja me 26 gishtërinj, teologu: Ky është mëkat i trashëguar i familjes

Prindërit e një foshnje që ka lindur në Indi me 26 gishtërinj e kanë quajtur atë rimishërimin e një perëndeshë hindu. Vajza e vogël, e cila ka lindur...

Prindërit e kishin çuar në çerdhe, ndërron jetë foshnja 2-vjeçe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në qytetin e Burrelit, ku një foshnjë e moshës 2-vjeçe ka humbur...

Dënohet me burgim të përjetshëm ish-infermierja që vrau 7 foshnja në Angli

Një ish-infermiere që vrau shtatë foshnja dhe tentoi të vriste gjashtë të tjera në një spital në Anglinë veriore është dënuar...

Itali| Foshnja i bie nënës nga duart teksa po i jepte gji, përfundon në koma

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën e Kremonës në Itali, ku një fëmijë 18 muajsh i ka rëshkitur nga...

Lind foshnja e parë me “3 prindër”

Shkenca ka evoluar dhe tashmë nuk është çudi që një fëmijë të ketë më shumë sesa 2 prindër. Ka lindur në Britaninë e...

Dy foshnja mbijetojnë 3 ditë në liqen, gjenden duke “lundruar” mbi mbeturina

Dy foshnja janë gjetur duke “lundruar” pranë brigjeve të liqenit Kivu në Kongo, 3 ditë pasi përmbytjet vranë më shumë se...

Me vetëm 3 ilaçe mund të shpëtojnë deri në një milion foshnja në vit 

Jetët e më shumë se një milion foshnjave në vit mund të shpëtohen në vendet në zhvillim nëse nënave do t'u...

Deputeti shqiptar në Suedi shpallet hero në Malin e Zi, shpëton foshnjën nga mbytja

Një deputet shqiptar në Suedi ka marrë titullin “hero” në Malin e Zi pasi shpëtoi nga mbytja një foshnjë në lumin...

Foshnja që lindi nën rrënoja adoptohet nga të afërmit, i vendoset emri i nënës

Foshnja e lindur nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Siri dhe e vetmja anëtare e familjes së saj të...

Hodhi foshnjën në lumë, nëna pranon krimin. Si shfaqej gjendja e saj

Gazetari i Euronews, Teodor Gjerga, ka zbuluar detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Shkodër mbrëmjen...

Hodhi foshnjën në lumin Kir, 32-vjeçarja e pa martuar. Zbulohet me kë jetonte

Detaje tronditëse janë mësuar nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Shkodër mbrëmjen e së premtes, ku 32-vjeçarja Oriana Gremi hodhi...

Hodhi në lumin Kir foshnjën e saj, arrestohet 32-vjeçarja

Një 32-vjeçare në Shkodër është arrestuar për vrasje pasi hodhi në lumin Kir foshnjën e saj. Orjana Gremi, e cila u arrestua...

Foshnja e pajetë në lavatriçe, shkarkohen drejtori dhe kryeinfermierja në Pejë

Spitali i Pejës ka bërë të ditur të premten se ka shkarkuar shefin dhe kryeinfermieren e repartit të Gjinekologjisë, pas rastit...

‘Dera e blinduar ishte bllokuar’, flasin zjarrfikësit që shpëtuan foshnjën

Punonjësit e repartit zjarrfikës pranë zonës së Freskut në Tiranë, janë kthyer në heronjtë e ditës pasi kanë mundur t’i shpëtojnë...

Zjarr në një banesë në Tiranë, vdes foshnja 6-muajshe

Një foshnjë vetëm 6-muajshe ka humbur jetën në Tiranë pasi banesa ku jetonte është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur në orët...