fotograf

Fotografi: Më i vështirë për t’u fotografuar në samit ishte Vuçiç, rri i ngrirë

Fotografi Armando Babani thotë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ishte më i vështiri për t'u fotograguar, ndër personalitetet në samitin...

Fotografi: Shqiptarët e Kosovës bëjnë më shumë ‘pazar’ për çmimin e fotove të çastit

Fotografi 80-vjeçar, Dan Biçaku thotë se shqiptarët e Kosovës kanë bërë foto çasti te ai, më shumë se shqiptarët në Shqipëri. Për...

‘Jam gojëmbël’, fotografi 80-vjeçar tregon si e mposht konkurrencën në kryeqytet

Dan Biçaku është një fotograf, i cili edhe pse në moshën 80-vjeçare, e ushtron ende këtë profesion në rrugët e kryeqytetit. Në...

Fotografi Cuka: Do të doja të qëndroja, por është e pamundur në Shqipëri

Fotografi David Cuka u shpreh se i pëlqen Shqipëria, i pëlqen të kontribuojë në vendin e tij, por e mendon vazhdimisht...

Fotografi tregon incidentin gjatë punës: Jam paragjykuar sepse jam transgjinor

Ne nuk jemi vetëm seksualiteti dhe identiteti gjinor, por jemi më shumë se kaq. Ky është mesazhi i fotografit David Cuka. Ai...

‘Kilometri i fundit, 777 portrete’, ekspozita që nuk njeh dallim feje apo gjinie

“Kilometri i fundit, 777 portrete”, është kjo ekspozita më e re e hapur në Qendrën për Hapje dhe Dialog. Fotografi David Cuka,...

Mes rrezikut dhe pasionit, fotografi Clark zbulon bukuritë e oqeanit

Fotografi nga Hawaii, Clark Little, njihet për imazhet e tij mahnitëse të cilat i shkrep mes dallgëve  më të fuqishme dhe...

Fotografët e National Geographic shesin veprat në ndihmë të Ukrainës

Fotografët e National Geographic kanë nxjerrë në shitje veprat e tyre, me fitimet që do të shkojnë në mbështetje të popullit...