fshat

Tërmeti lë pa shkollë fëmijët e fshatit në Dimal, nxënësit mësojnë në lokal

Fshati Goriçan, një fshat që ka afërsisht 800 familje, aktualisht ndodhet pa një shkollë publike. Ambientet e shkollës së Goriçanit që prej...

Fshati pa rrugë në Fier, banorët në Shqop ndihen të izoluar

Rruga e fshatit ku jetojnë qindra banorë është rreth 5 km e gjatë, por prej më shumë se 20 vitesh, në...

Zjarri pushton fshatin në Pogradec, tymi mbulon zonën

Flakët kanë përfshirë pyllin mbi fshatin Piskupat në Pogradec. Tymi duket se ka mbuluar gjithë zonën. Ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj...

FOTO| 1 fshat për 1 minierë, të plagosur mes aktivistëve dhe policisë gjermane

Aktivistët e klimës pushtuan një ekskavator gjigant në një minierë qymyri në Gjermaninë perëndimore këtë mëngjes për të protestuar kundër shkatërrimit...

Sinica, fshati me potencial turistik

Sinica e Devollit është një nga fshatrat i cili ka potencial në zhvillimin e turizmit. Edhe pse i braktisur nga banorët,...

Frikë në fshatin e bombarduar polak, hetime për rënien e raketës

Hetime po zhvillohen për të zbardhur se si raketa e qëlluar pak ditë më parë ra në territorin polak. Sidoqoftë, për sekretarin...

Shkrumbohet fshati anglez, zjarri përfshin banesa në ditën më të nxehtë

Shtëpi të shumta janë shkatërruar pasi disa zjarre ranë në një fshat të vogël në lindje të Londrës. Autoritetet kanë dërguar 15...

Banorët e fshatit ukrainas përballen me shkatërrimin e lënë pas pushtimit rus

Mikola Kravchenia, një banor i një fshati në veriperëndim të Kievit, thotë se trupat ruse vranë djalin e tij gjatë pushtimit...

Aksident me 1 viktimë në Lushnjë

Një person humbi jetën si pasojë e një aksidenti në Lushnjë, mbrëmjen e sotme. Bëhet fjalë për Sh.M., 61 vjeç. Aksidenti ndodhi në...