fshehje

Një hajdut arratiset dhe fshihet në vilën e presidentit gjerman

Në përpjekje për t'i shpëtuar policisë, një person i dyshuar për vjedhje ka tentuar të fshihet në rezidencën e dytë të...

‘Trump fshehu dokumente’, agjentët u ndaluan të kontrollonin një magazinë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump mund të ketë fshehur dokumente gjatë  kontrollit të ushtruar nga  FBI-së në pronën e tij gjatë muajit...

Ndërpriten gërmimet në Serbi, Kosova akuzon për fshehje të informacioneve

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur i Republikës së Kosovës ka njoftuar pse Komisioni i Serbisë i ka ndërprerë punimet në...

30 vite në xhungël, historia e ish-togerit japonez që qëndroi i fshehur

Ish-togeri japonez Hiroo Onoda u zhvendos në ishullin Lubang të Filipineve në vitin 1945, gjatë Luftës së Dytë Botërore. Në moshën 23-vjeçare,...

Ku i fshehin oligarkët rusë paratë e tyre të pista?

Rusët kanë rreth 1 trilion dollarë të fshehura në mbarë botën. Rreth një e katërta e kësaj shume kontrollohet nga presidenti...