fshf

“Botëror surprizash”, Anila Basha komenton me kolegët ndeshjet e botërorit

Anila Basha, anëtare e Komitetit Ekzekutiv në FSHF komentoi në emisionin e "Radio Tirana" për botërorin me kolegët Dëfrim Methasani, Dritan...

Zoto i paguante udhëtimet drejt Italisë, detaje nga arrestimi i zyrtarit të FSHF-së

Mes personave të vënë në pranga, nga 11 urdhër-arrestet e lëshuara nga SPAK është edhe zëvendëspresidenti i FSHF-së, Arben Dervishaj. Nga hetimet...

Akuza e ish-futbollistit: Trajnerët në Shqipëri kanë frikë nga kreu i FSHF

Ish-futbollisti Artur Çobani ishte i ftuar në Euronews Sport ku foli për kombëtaren shqiptare si dhe Superligën. Çobani ngriti një akuzë të...

Reja nuk largohet, FSHF përgënjeshtron marrëveshjen me Di Biaggion

Edoardo Reja nuk do largohet nga drejtimi i Kombëtares. Në një njoftim për mediat, Federata Shqiptare e Futbollit thotë se nuk...

Rudi Vata: Armand Dukën e morën në mënyrë amatoreske dhe e bënë President të FSHF-së

Ish-futbollisti i kombëtares, Rudi Vata thotë se Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka ka një histori turpi në drejtimin...

‘Cili tifoz e do Dukën në krye të FSHF-së?’, Redi Jupi: Është zgjedhur politikisht

Ish-futbollisti i kombëtares, Redi Jupi thotë se asnjë tifoz shqiptar nuk do dëshironte që Armand Duka të vazhdonte në krye të...

Publikohet lista e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e ardhshme të Kombëtares

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka zyrtarizuar listën e 26 lojtarëve të cilët do të grumbullohen për tre...

Conference League, Duka: Shqipëria e kaloi provën për kompeticione të tjera

Finalja e UEFA Conference League, e mbajtur në ‘Air Albania’, e kaloi me sukses provën duke i hapur rrugë kompeticioneve të...

De Biasi: Shqipëria më e rëndësishme sot në botën e futbollit, falë Dukës

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi e cilësoi organizimin e finales së Conference League në Tiranë një sukses të madh...

Dhuna në ‘Elbasan Arena’, Komisioni i Disiplinës gjobit Partizanin dhe Tiranën

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës së Federatës Shqiptare të Futbollit ka gjobitur klubin e Partizanit me njëqind mijë lekë dhe katër...

Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë. “Organizimi është...

‘Veliaj dhe Duka bashkë për trofeun e Conference League’, thotë gazetari

Gazetari Gerti Çarçani tregoi se kryebashkiaku Erjon Veliaj dhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka do të bashkohen për...

Baton Haxhiu: Veliaj i ka sjellë kosto Ramës

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu debatuan në emisionin “Shock” në lidhje me përplasjen Duka-Veliaj, në ditën kur Gjykata i hoqi...

Gjykata i heq masën e pezullimit Armand Dukës, si nisi përplasja me Veliajn

Gjykata e Tiranës ka hequr masën e pezullimit nga detyra për kreun e FSHF-së Armand Duka. Masa i është hequr edhe Ilir...

Armand Duka rizgjidhet president i FSHF-së

Armand Duka është rizgjedhur në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit, për një mandat të gjashtë drejtues. Duka mposhti në këtë...

Zgjedhjet në FSHF shtyhen më 15 mars

Federata Shqiptare e Futbollit ka mbledhur sot Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore, megjithëse ajo është pezulluar me vendim gjykate. Zgjedhja e presidentit të...