futboll

​Milani dhe Barcelona do të ndeshen më 6 gusht

Milani do të luajë kundër Barcelonës në “Camp Nou” në trofeun Gamper më 6 gusht pasi Roma zemëroi “Blaugranët” duke u...

Prishen marrëdhëniet mes Romës dhe Barcelonës

Barcelona dhe Roma mund të takohen në gjyq për shkak të një ndeshjeje miqësore. “Giallorossët” kanë vendosur të riplanifikojnë përgatitjet e tyre...

​Zbulohet klubi ku Vedat Muriqi mund ta vazhdojë karrierën

Vedat Muriqi pritet t’i bashkohet skuadrës së Lazios në kampin e tyre stërvitor parasezonal pasi Mallorca ende nuk ka dërguar një...

Futboll për bamirësi, ndeshen Universiteti i Korçës dhe ekipi i Devollit

Një ndeshje futbolli është zhvilluar mes ekipit të universitetit të Korçës dhe skuadës së Devollit, për të mbledhur fonde në ndihmë...

Legjenda e futbollit Pele i kërkon Putinit të ndalojë luftën në Ukrainë

Legjenda e futbollit Pele i ka bërë thirrje presidentit rus Putin që të ndalojë pushtimin e tij në Ukrainë, pasi ekipi...

Ukraina mposht Skocinë në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës

Ukraina ka mposhtur Skocinë me rezultatin 3-1 në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës. Skuadrës tani i duhet një fitore tjetër për...

Historia e huliganëve dhe 10 klubet më të rrezikshme në botë

Huliganizmi në futboll daton që nga shekulli i 13-të, gjatë sundimit të Mbretit Eduart III në Angli – vendin ku ky...

Festa me muzikë dhe alkool e qindra tifozëve holandezë para finales

Me alkool e këngë tifozët e presin finalen e sotme tifozët e Fejnordit. Dhjetëra prej tyre janë akomoduar në një resort...

Drejtori i Aviacionit Civil tregon masat për finalen e Ligës së Konferencës

Të martën, një ditë para ndeshjes finale të Ligës së Konferencës, aeroporti i Tiranës do të ofrojë dy herë e gjysmë...

Shevchenko: Rusia duhet të përjashtohet nga aktivitetet futbollistike

Legjenda e futbollit ukrainas, Andriy Shevchenko ka deklaruar se Rusia duhet të përjashtohet nga futbolli, për sa kohë po zhvillohet një...

Policia do të bllokojë disa rrugë në Tiranë gjatë ndeshjes Roma – Fejnord

Të mërkurën, më 25 maj, Policia do të bllokojë një pjesë të rrugëve të Tiranës, ndërsa do të kufizojë lëvizjen në...

FIFA duhet të japë $440 mln për punëtorët në Katar, thotë Amnesty Internacional

Amnesty Internacional i ka kërkuar FIFA-s që të japë të paktën 440 milionë dollarë për kompensimin e punëtorëve emigrantë, që kanë...

Kreu i UEFA-s: Futbolli fitoi ndaj ideve arrogante të miliarderëve

Një ditë pasi UEFA njoftoi shtimin e ekipeve pjesëmarrëse në Champions League duke nisur nga 2024-a, presidenti Aleksander Ceferin, duke folur...

Ronaldo takon ish-trajnerin Ferguson për të diskutuar për të ardhmen e tij

Kristiano Ronaldo dhe ish-trajneri i Mançester Junajtid Aleks Ferguson janë takuar privatisht për të diskutuar për të ardhmen e portugezit në...

Reali i Madridit shpallet kampion i Spanjës për herë të 35-të

Skuadra spanjolle e Realit të Madridit fitoi kundër Espanjolit 4 me 0. Kjo fitore i dha skuadrës së kryeqytetit titullin kampion i...

Vdes agjenti i yjeve të futbollit Mino Raiola

Menaxheri i famshëm i yjeve më të mëdhenj të futbollit, Mino Raiola është ndarë nga jeta më 30 prill 2022. Lajmi u...