futbollist

Aksident tragjik në Romë, ndër viktimat edhe një futbollist

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Romë, në Tor Lupara, ku ndër viktimat që kanë ndërruar jetë edhe një futbollist...

Ndërron jetë futbollisti i ri kosovar, pësoi atak kardiak në fushë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur nga Prizren pas një ndeshje futbolli për gjeneratat e reja mes A&N dhe Trepçës ’89. Futbollisti...

Trajneri i Brazilit u kërkon lojtarëve të mashtrojnë se janë lënduar, por pse? 

Trajneri i kombëtares braziliane të futbollit, Tite u ka kërkuar lojtarëve të tij që të përgatiten për fillimin e Kupës së...

Ish-futbollisti Lekbello rrëfen ndeshjen me Fejnordin në Tiranë më 1991

Artur Lekbello, ish-futbollist i Kombëtares dhe ekipit Partizani, rrëfen kur ka luajtur me Fejnordin në Tiranë para 30 vitesh. Në ndeshjen e...

Kush është artisti shqiptar që tërhoqi vëmendjen e Cristiano Ronaldos

Agron Hoti është artisti shqiptar që tërhoqi vëmendjen e Cristiano Ronaldos. Ai i shiti pikturën e tij futbollistit. Dy vite më parë,...