futbollisti

Shpëtoi prej fatit, futbollisti në Euronews: Si humba shokët nga rrëzimi i avionit

7 vite pas tragjedisë së Çapekoense, ku 19 futbollistë humbën jetën, Euronews Albania sjell rrëfimin ekskluziv të Andrei Albas, ish-lojtarit të...

Ndërron jetë në moshën 25-vjeçare futbollisti në Gjermani

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit, në Gjermani, me anësorin e sulmit Agyemang Diawusie, të skuadrës së Kategorisë...

Ndërroi jetë në fushën e lojës/ Trupi i Dwamena drejt Rinasit, do të prehet në Ganë

Ditën e sotme nuk do të ketë homazhe për futbollistin e Egnatias, Raphael Dwamena, i cili ndërroi jetë ditën e djeshme...

Ndarja nga jeta e futbollistit, reagon presidenti Begaj: Humbje tragjike

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për ndarjen nga jeta të futbollistit të Egnatias, Raphael Dëamena. Përmes një reagimi në Facebook ku i...

Vdekja e futbollistit në Rrogozhinë, reagon trajneri Silvinjo

Trajneri i Kombëtares, Silvinjo, ka reaguar në lidhje me vdekjen e futbollistit Raphael Dëamena, i cili ndërroi jetë këtë të shtunë...

Vdekja e futbollistit në Rrogozhinë, mjeku i urgjencës: Erdhi me “kodin e zi”

Mjeku i urgjencës që ishte pjesë e stafit që trajnuan futbollistin ganez Raphael Dwamena, i cili ndërroi jetë në fushën e...

“Kolapsi” i tretë për lojtarin e Egnatias, vendosi defibrilator e shpërfilli mjekët

Futbollisti ganez Raphael Dwamena, dikur një lojtar premtues, ndërroi jetë këtë të shtunë gjatë ndeshjes së Superligës Egnatia-Partizani, për shkak të...

Kush është futbollisti 28-vjeçar që vdiq në Rrogozhinë, mjekët i ndaluan të luante

Futbollisti që shihni në foton e mësipërme është Raphael Dwamena, lojtari rrogozhinas që ndërroi jetë këtë të shtunë gjatë ndeshjes së...

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes, policia njoftim zyrtar për vdekjen e futbollistit

Policia e Rrogozhinës ka dalë me një njoftim zyrtar për vdekjen e futbollistin e Raphael Dëamena, gjatë ndeshjes së Superligës Egnatia-Partizani...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta talenti 14-vjeçar

Futbollisti nga Kosova, Drinor Fitim Berisha, një 14-vjeçar,  pjesë e akademisë së Malishevës ka ndërruar jetë këtë të martë. Lajmin është bërë...

VIDEO| Rrëmbimi i prindërve të futbollistit të Liverpool, lirohet vetëm e ëma

Sulmuesit të Liverpool, Luis Diaz i kanë rrëmbyer prindërit. Katër persona u bënë bashkë për të shantazhuar futbollistin. E ëma u lirua,...

Dhunoi arbitrin gjatë ndeshjes, arrestohet futbollisti i Shënkollit

Një futbollist i ekipit të futbollit Shënkolli në Lezhë u vu arrestua nga policia pasi ushtroi dhunë fizike ndaj arbistrit gjatë...

Futbollisti çek i premton gazetares: Do të ta gjej unë biletën për në stadium

Sot është një ditë e rëndësishme për të gjithë tifozët e futbollit sepse në mbrëmje luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Çekisë. Kjo ndeshje është shumë...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i...

Tronditet bota e futbollit, lufta mes karteleve i merr jetën qendërmbrojtësit

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Panamaja, ku është bërë publike vrasja në një atentat e futbollistit të kombëtares së këtij...

Zhduket pa lënë gjurmë futbollisti, dy javë më parë nënshkroi me klubin kroat

Klubi kroat HNK Gorica, ka raportuar zhdukjen e futbollistit 27-vjeçar, Hamid Abdullah Talal, i cili dy javë më parë u transferua...