g20

Putin dhe XI në G20, samiti i parë global që kur Rusia pushtoi Ukrainën

Presidenti kinez Xi Jinping dhe ai rus Vladimir Putin kanë në plan të marrin pjesë në samitin e grupimit G20, që...

Vladimir Putin dhe Xi Jinping do të marrin pjesë në Samitin e G20-s në Indonezi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai kinez, Xi Jinping do të marrin pjesë në Samitin e 20 vendeve më të...

Perëndimi dështoi të izolonte Rusinë në G20, thotë ministria e Jashtme ruse

Vendet perëndimore nuk arritën të bojkotojnë Rusinë në takimin e G-20-ës, të zvhilluar në Indonezi, ku u mblodhën Ministrat e Jashtëm. Kështu...

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin...

Johnson: Do të shkoj në Samitin e G20-ës edhe nëse vjen Putin

Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi se do të jetë i pranishëm në Samitin e G20-ës, që do të zhvillohet në dhjetor...

SHBA-të kundër pjesëmarrjes së Putin në samitin e G20

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kundër pjesëmarrjes së presidentit rus Vladimir Putin në samitin e G20 që do të zhvillohet...