Gabriel Escobar

Escobar: Veprimet antikushtetuese të Dodik kërcënojnë stabilitetin në Ballkan

Gabriel Escobar, emisar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor ka dërguar një dokument Kongresit ku ka raportuar për...

Raporti i Escobar: Kremlini po ushqen dezinformimin, shpesh nëpërmjet Serbisë

Gabriel Escobar, emisar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor do të raportojë sot para Kongresit Amerikan. Escobar i ka...

Lajçak e Escobar sot diskutim publik nga SHBA për Kosovën e Serbinë

Sot në orën 15:00, nga Uashingtoni, emisari amerikan Gabriel Escobar dhe ai evropian, Miroslav Lajçak, do të mbajnë diskutim publik lidhur...

Tensionet në Veri| Escobar: Albin Kurti mbetet partneri ynë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar së fundmi se kryeministri i Kosovës,...

Ndoka ngre pyetjen: Për çfarë erdhi Escobar, pa axhendë dhe produkt

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk e kupton ardhjen e Gabriel Escobar-it. Sipas...

Vizita e Gabriel Escobar në Tiranë, vjen reagimi i Berishës: Ja pse më pëlqeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vizitën e të dërguarit të Posaçëm të SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar...

“Escobar kusht Metës”, Ngjela: Çfarë i tha diplomati i SHBA-së kreut të PL-së

Avokati Spartak Ngjela komentoi vizitën e Zëvendës Ndihmës Sekretarit të SHBA-ve për Çështjet Europiane dhe të Dërguarin e Posaçëm i Washingtonit...

Pas takimit me Aliebajn, Escobar mbërrin në zyrën e Ilir Metës

Pas takimit me kreun e komanduar të PD-së Enkelejd Alibaej, Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështjet Europiane në Departamentin e Shtetit, Gabriel...

I shoqëruar nga Yuri Kim, Escobar mbërrin në selinë e PD. Takohet me Alibeajn

Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështjet Europiane në Departamentin e Shtetit, Gabriel Escobar ka mbërritur mëngjesin e kësaj të mërkure në selinë...

Gabriel Escobar sot në Tiranë, takim me Ramën e Begajn, shmang Berishën

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit, i dërguari i Posaçëm i SHBA-së, Gabriel Escobar do të...

Gazetari nga SHBA zbulon arsyen e vizitës së Escbar në Tiranë

Gazetari Robert Papa ka treguar disa nga arsyet e vizitës se ish të dërguarit të posaçëm të SHBA-së Gabriel Escobar. Në një...

Gabriel Escobar viziton Tiranën. I dërguari i SHBA-ve, takim me Ramën dhe Begajn

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit, i dërguari i posaçëm i SHBA-ve do të vizitojë Tiranën. Gabriel...

Pse vjen Gabriel Escobar në Tiranë para zgjedhjeve? Gazetari Lita shpjegon arsyet

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar vizitën e ndihmës sekretarit amerikan Gabriel Escobar në Tiranë në prag të fillimit të fushatës për...

‘Zgjedhje të lira dhe të ndershme’, Escobar flet për monitorimin e “14 majit”

Shqipëria ka detyrime të zbatohen të gjitha kushtet për të krijuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ka qenë ky komenti...

Kurti takohet me Escobar-in në Ohër, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u takua në Ohër me të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në kuadër...

Escobar: Nuk jemi të fokusuar te nënshkrimi, por te finalizimi i marrëveshjes

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar thotë se nuk janë të fokusuar te nënshkrimi, ...