garanci

Përplasje Kosovë-Serbi, Kurti: Në Bruksel morëm garanci, teksti i panegociueshëm

Brenda këtij muaji pritet të mbërrijnë në Kosove dhe Serbi ndërmjetësit europianë dhe amerikanë për një raund të ri negociatash lidhur me...

Gazetarja: Aishe Haklaj ka marrë garanci për jetën, ja si u largua nga Shqipëria

Gazetarja Aida Topalli tha në një intervistë për Euronews Albania se Aishe Hakliaaj është shoqëruar në kushte shumë të rrepta sigurie...

Biden në Belfast, presidenti amerikan kërkon garanci për akordin e paqes

Presidenti amerikan Joe Biden mbërriti të martën mbrëma në Belfast, në kuadër të vizitës së tij 4-ditore në Irlandën e Veriut...

Bjellorusia kërkon garanci sigurie nga Rusia

Udhëheqësi autoritar i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, më 10 prill ka biseduar me ministrin rus të Mbrojtjes, Sergei Shoigu, në kryeqytetin e...

SHBA i jep garanci Kosovës | Chollet: Asociacioni, jo si Republika Srpska

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë nuk do...

“Kemi marrë garanci nga SHBA-BE”, Vuçiç u kërkon serbëve të tërhiqen nga barrikadat 

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviç, tregoi se presidenti i Serbisë, u ka kërkuar serbëve në veri...

Nën akuzë për vdekjen e 24 pacientëve, mjeku jep 1 mln euro garanci për lirinë e tij

Kardiologu i njohur maqedonas, Zhan Mitrev, njëherësh pronari i spitalit privat me të njëjtin emër, ka dhënë 1 milion euro duke...

Do t’u ofrojmë garanci ushtarëve rusë që dorëzohen, thotë Zelenski

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski u ka ofruar garanci ushtarëve rusë që dorëzohen tek forcat ukrainase. Në fjalimin e natës të 24...

Suedia ka marrë garanci sigurie nga SHBA-ja nëse dorëzon aplikimin në NATO

Suedia ka marrë garanci nga Shtetet e Bashkuara se do të marrë mbështetje gjatë periudhës që një aplikim i mundshëm për...