garë

Nancy Pelosi do të garojë sërish në zgjedhjet e Kongresit

Nancy Pelosi, ish-udhëheqësja e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan, ka thënë se synon të garojë në zgjedhjet e nëntorit të...

Interi futet në garë për Mbappe

“Sky Sports” pretendon se Interi është një nga pesë klubet seriozisht të interesuar për nënshkrimin e Kylian Mbappe, të cilin Paris...

“I pëlciti kurrizi”, garuesi nga Kosova humbet jetën pas kërcimit nga Ura e Mostarit

Në Gjakovë të dielën u mbajt gara e kërcimeve nga Ura e Fshejtë, garë kjo tashmë tradicionale për këtë komunë që...

“Travel Fest Albania”, 50 autorë dhe 112 produksione në garë

“Travel Fest Albania”, i pari festival i këtij lloji në Shqipëri, u ndal të enjten në Durrës në natën e katërt...

Jonila Godole: Fituesi është i paracaktuar, gara bëhet për Bashën

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Jonila Godole tha në një intervistë për Euronews Albania se situata aktuale në PD po...

Shqipëria e 10-ta që performon në skenën e Eurovizionit, elektrizon sallën

Familja Kelmendi u ngjit e 10-ta në radhë për të performuar këngën “Duje” në skenën e Eurovizionit në Liverpul. Albina dhe familja...

Çim Peka: Elbasanin dhe Durrësin i merr opozita, Tirana, garë e fortë!

Gazetari Çim Peka tha në një intervistë për Euronews Albania se Elbasanin dhe Durrësin në zgjedhjet e 14 majit do t’i...

Një grua përballë katër burrave! Përnaska: Lojë e Pisët

Kandidatja e PDIU për bashkinë Tiranë, Lajla Përnaska deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se fushata elektorale për një grua...

Si do të futen në garë kandidatët e PD-së zyrtare?

Deri tani janë 17 kandidatë të prezantuar nga Enkelejd Alibeaj që do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit. Gazetari i Euronews...

Në garë për Shtëpinë e Bardhë, kush është Nikki Haley dhe lidhja e saj me Shqipërinë

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut dhe ambasadorja e Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley ka hyrë në garën për presidente të SHBA. Emri...

Gara për primaret e PD, Kryesia miraton emrat 61 kandidatëve për 18 bashki

Janë zbuluar emrat e 61 kandidatëve për 18 bashki në primaret e Partisë Demokratike. Bashkë me kandidatët e 26 bashkive që kryesia i...

Maks Vershtapen fiton garën në Japoni, holandezi shumë pranë titullit kampion

Piloti i Red Bull, Maks Vershtapen është fituesi i Çmimit të Madh të Japonisë në Formula 1. Gara, e cila u karakterizua...

Elina Xhengo, kampione Europe në hedhje shtize, garuese e Greqisë

Elina Xhengo, atletja me origjinë nga Korça, është shpallur kampione e Europës në hedhje shtize gjatë kampionatit që po zhvillohet në...

Sekretarja e Jashtme britanike, në garë për të zëvendësuar Boris Johnson

Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss i është bashkuar garës për të zëvendësuar Boris Johnson në krye të Partisë Konservatore. Ajo u...

‘Është xhungël, aspak e lehtë’ Ibsen Elezi tregon si do ta mundë Sali Berishën

Ibsen Elezi, rivali i vetëm përballë Sali Berishës në garën për kryetar të PD tha se do të pastrojë partinë nga...

Shkodrani me aftësi ndryshe garon për Librin e Rekordeve “Guinness”

Me punë dhe mund ëndrrat mund të behën realitet. Këtë e vërteton më së miri Safet Plangaj nga Shkodra, i cili...