gaza

Valë sulmesh në Gaza, Izraeli vijon fushatën e bombardimeve kundër milicive islamike

Një sulm ajror izraelit vrau dy palestinezë të tjerë mbrëmjen e së premtes, në atë që shihet si tensionimi më i...

Irani dënoi sulmet me raketa izraelite në Liban dhe Gaza 

Ministria e Punëve të Jashtme të Iranit dënoi sot sulmet raketore izraelite, duke i quajtur ato "një shkelje të sovranitetit, integritetit...

Zjarr në kufirin e Izraelit dhe Gazës, kërkohet ndihmë ndërkombëtare

Zyrtarët e Gazës kanë kërkuar ndihmë për shuarjen e zjarrit që shpërtheu dje në një depo në një fshat që ndodhet...

Gaza/ Arkeologët zbulojnë rrënjët e lashta të enklavës bregdetare

Autoritetet e lëvizjes islamike të Hamasit, në Gaza, kanë njoftuar zbulimin e mbi 60 varreve të lashta në një varrezë që...

Izraeli vret liderin e dytë islamik palestinez gjatë bombardimeve në Gaza

Izraeli ka vrarë një tjetër drejtues të grupit Xhihadi Islamik Palestinez, teksa numri i viktimave si pasojë e bombardimeve në Gaza...

Izraeli arreston 19 militantë të dyshuar për sulmet në Gaza

Izraeli ka arrestuar 19 anëtarë të grupit palestinez, Xhihadi Islamik, në disa bastisje të kryera rreth Bregut Perëndimor, një ditë pasi...

Anulohet ndeshja Atletiko Madrid-Juventus, shkak përplasjet e armatosura në Gaza

Tensionet dhe përplasjet e armatosura në rripin e Gazës, kanë sjellë anulimin e ndeshjes miqësore të parashikuar mes Atletiko Madridit dhe...

Të paktën 10 viktima nga sulmet ajrore të Izraelit në Gaza, dhjetëra të plagosur

Izraeli kreu gjatë të premtes një seri sulmesh ajrore në Gaza duke vrarë të paktën 10 persona, duke përfshirë një militant...

Izraeli kryen sulm ajror në Gaza, 8 viktima dhe 40 të plagosur

Izraeli nisi një sulm ajror në Gaza këtë të premte, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit...