gazetar

Xhunga komenton deklaratat e ministrit italian: Wagner do të sulmojë BE me emigrantë

Gazetari Albi Xhunga tha në një intervistë për Euronews Albania se Wagner kërkon të “sulmojë” Bashkimin Evropian me emigrantët. Sipas tij kjo...

Megaoperacioni “Tempulli”, gazetari: Arrestohen ‘të vegjlit’, kokat shpëtojnë

Gazetari Elkier Bushkolaj tha në një intervistë për Euronews Albania se ata që arrestohen në operacionet anti-drogë janë “të vegjlit”. Ndërsa komentonte...

“Lëreni Belerin të betohet”-Rama i shkruan në privat gazetarit grek, zbardhet biseda

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas botimit të një shkrimi rreth tij në gazetën greke Ekathimerini. “Lëreni Belerin të betohet”, titullohej artikulli...

“Rama dhe Kurti do të takohen”, gazetari zbulon orën

Gazetari nga Maqedonia e Veriut, Arben Ratkoceri tha në një intervistë për Euronews Albania se ka informacione se takimi ‘i pakonfirmuar’...

“Muxhahedinët gënjenin sy për sy”, gazetari: Ja ku gaboi media me këtë ngjarje

Gazetari Igli Çelmeta tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se dyshohet qe mes muxhahedinëve ka agjentë...

Boris Johnson i rikthehet profesionit të vjetër si gazetar, i bashkohet Daily Mail

Ish kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson i rikthehet profesionit të tij të vjetër. Pasi hoqi dorë edhe nga mandati...

Video| Sulmohet gazetarja dhe kameramani në Leposaviç

Ekipi i një televizioni në Leposaviç është sulmuar. Serbët në veri të Kosovës kanë dhunuar gazetaren dhe kameramanin, ndërsa ky i fundit...

Goditën gazetarin, policia kap 2 persona të shpallur në kërkim

2 persona të shpallur në kërkim për veprën penale “goditje për shkak të detyrës” janë kapur nga policia. I.(E). A., 35 vjeç,...

PS kërkon hetim për Kryemadhin, gazetari: Faktet janë sheshit, SPAK të bëjë punën!

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euroneës Albania se hetimin për Monika Kryemadhin nuk ka nevojë ta kërkojë Partia...

Deklarata e fortë e gazetarit: 64 shqiptarë kanë vdekur nga dhuna në burgjet greke

Gazetari Shpëtim Zinxhiria tha në një intervistë për Euronews Albania se në Greqi shqiptarët dënohen për vepra banale njësoj si për...

Skema 3D: Si ndodhi aksidenti i frikshëm te rreth-rrotullimi i Saukut

Përmes një skeme 3D, gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati sqaroi se si ndodhi aksidenti te rreth-rrotullimi i Saukut. Ai tregoi se...

Deklarata e fortë e gazetarit: Qeveri teknike pas zgjedhjeve me 3 detyra

Gaztari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se parashikon një qeveri teknike. Sipas tij kjo do të vijë si...

Ndjekja e çështjeve të bujshme të SPAK-ut, gazetari tregon pengesat

Gazetari Eni Ferhati iu përgjigj kritikave për angazhimin e mediave në ndjekjen e çështjeve me rëndësi të drejtësisë. Në “Now me Erla...

Dhunimi i gazetarit Adriatik Doçi, reagon Gjykata e Apelit

Gazetari Adriatik Doçi është dhunuar nga një person i paidentifikuar. Policia tha se ngjarja ka ndodhur mesditën e së shtunës në Kamzë,...

Zeka: Shumica e gazetarëve janë brenda “kazanit” të Edi Ramës, unë bëj përjashtim

Gazetari Milaim Zeka tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se shumica e atyre që kanë profesionin...

Gazetari për lënien e mandatit nga Grida Duma: Nuk ka asnjë fitore individuale

Gazetari Lavdrim Lita thotë se Grida Duma nuk shkëlqeu në Partinë Demokratike, duke mos arritur të fitojë personalisht si deputete apo...