gazetarët

Spahiu: Gazetarët kanë frikë kur i bëjnë pyetje Berishës

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se gazetarët nuk kanë guxim t’i bëjnë pyetje Sali Berishës. Sipas tij,...

Fenomen në rritje! Gratë në media diskriminojnë njëra-tjetrën

Gazetarja Klaudja Karabolli është shprehur se në punë ka diskriminim. E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians” në Euroneës Albania, ajo tregoi...

A është e drejtë? Gazetarët meshkuj paguhen 13 % më shumë sesa femrat

Gazetarja Klaudja Karabolli është shprehur se  meshkujt paguhen më shumë se sa vajzat dhe gratë në gazetari. Këtë e tha e ftuar...

Gazetarët në RMV protestë ndaj politikës: Do raportojmë edhe pse na quani të shitur

Fyerjet dhe censura e politikanëve nuk po pranohen nga gazetarët në Maqedoninë e Veriut. Punonjës të gazetarisë janë ngritur në protestë...

Zhupa: Të ashpërsohet ligji për personat që dhunojnë gazetarët

Deputetja e Partisa Demokratike ka dorëzuar në kuvend një propozim për ndryshimin e kodit Penal në mbrojtje të gazetarëve. Në një prooncim...

Meksika, vendi më vdekjeprurës për gazetarët në 2022

Meksika është vendi ku u vranë më shumë gazetarë në vitin 2022, sipas një raporti të publikuar sot nga Reporterët pa...

Ministrja Krifca takim me fermerët në Korçë

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca zhvilloi sot një takim me përfaqësues të Drejtorisë së Teknologjive Blegtorale në Boboshticë të Korçës. Përpara deklaratës...

Biden vlerëson gazetarët në darkën tradicionale: Kuraja juaj pasqyroi Ukrainën

Ajo është një rast i mirë për të vlerësuar gazetarinë dhe për të bërë pak humor me presidentin amerikan. Por darka...

Rusia akuzon Ukrainën se nuk i përmbahet negociatave

Ukraina nuk po tregon konsistencë në negociatat Rusi – Ukrainë, sipas presidentit rus Vladimir Putini. Putini i tha presidentit të Këshillit Evropian,...

Princ Heri: Bota është e bashkuar me Ukrainën

Princ Herri gjatë fjalimit në ceremoninë e hapjes së Lojërave Inviktus në Holandë, tha se bota është e bashkuar me Ukrainën...

Mariupoli do të vazhdojë të luftojë, thotë kryetari i qytetit

Kryetari i qytetit të Mariupolit, Vadim Boiçenko, tha të enjten se qyteti nuk do dorëzohet. "Mariupoli ishte, është dhe do të vazhdojë...

Bajden akuzon Rusinë për gjenocid

Presidenti i SHBA-së, Xhou Bajden tha se “diktatori” Vladimir Putin po kryen gjenocid në Ukrainë. Duke folur në Ioua në SHBA për...

A e duan rusët Putinin?

Me një opozitë jashtë funksionit dhe një media të pavaruar tërësisht të mbytur, imazhi i tij si një njeri i fortë...

Rusia mund të përdorë armë kimike në Mariupol, thotë Zelenski

Forcat Ukrainase po bëhen gati për betejën e fundit që të marrin kontrollin e qytetit port, Mariupol, i cili është marrë...

FOTO – Pasojat e luftës në qytetet e Ukrainës

Ukraina po përballet me sulmet ruse që prej më shumë se një muaji, me luftime që kanë sjellë vdekjen e mijëra...

10 korridore humanitare pritet të hapen sot në Ukrainë

Në Ukrainë pritet të hapen 10 korridore humanitare për evakuimin e banorëve të shtunën, sipas zv. kryeministres së Ukrainës, Irina Vereshuk. Një...