Gianni Infantino

“Pikëllim i madh”, presidenti i FIFA-s reagon për vdekjen e gazetarit amerikan

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino njoftoi se bota e futbollit ka humbur një gazetar të madh, teksa përmendi emrin e gazetarit...

“Miku im Rama”, Presidenti i FIFA: Vetëm Shqipëria hapi dyert për refugjatët afganë

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino në një konferencë për shtyp, ditën e djeshme është shprehur se i vetmi shtet që pranoi...

‘Standard i dyfishtë’, kreu i FIFA-s u përgjigjet kritikëve evropianë për Katarin

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino vuri në shënjestër kritikët evropianë ndaj Katarit, teksa deklaroi se po përdoret një standard i dyfishtë. Infantino...

Yjet që bien e ngrihen në Katar, Doha mirëpret Kampionatin Botëror të Futbollit

Një kampionat qe do ti jap fund disa prej legjendave te futbollit, por një event ku të tjerë yje do te...

Kosova gjithmonë mund të mbështetet te FIFA, thotë Presidenti Infantino

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka falënderuar presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademin dhe ekipin e tij...

Presidenti i FIFA-s në Kosovë, kujton legjendën e futbollit kosovar Fadil Vokrri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka vizituar të premten Kosovën ku ka parë nga afër ambientet e Federatës së Futbollit atje. Infantino...