gjiknuri

Rama korruptoi FBI-në? Gjiknuri: Film “thriller”, me qëllim të sfumohet 21 janari

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, komentoi këtë të mërkurë akuzat e bëra nga opozita se kryeministri Edi Rama...

“Provat janë vendimtare”- Gjiknuri thirrje SPAK: Të procedohet Berisha dhe Basha

Sekratari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri mbajti këtë të mërkurë një deklaratë për mediat, ku kërkoi nga SPAK procedimin...

Beteja për Shkodrën, Gjiknuri: Garë e fortë, Beci kandidat shumë i mirë

Partia Socialiste nuk do të nxitohet për të publikuar kandidatët që do të garojnë në elektoralet e 14 majit. Sekretari i përgjithshëm i selisë rozë në një...

Duka: Gjiknuri ishte bujar kur tha 20 bashki për opozitën, marrim më pak të përçarë

Kryetari i PAA-së, Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita pritet të humbë thellë në zgjedhjet lokale të...

PS kërkon votën e emigrantëve, Gjiknuri nga Selaniku: Jeni përcaktues në zgjedhje

Zgjedhjet e ardhshme lokale dhe vota e emigrantëve ishte fokusi i takimit që sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri...

Konfirmon Gjiknuri: Veliaj kandidati ynë serioz për zgjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri thotë se Erion Veliaj është kandidat shumë serioz i PS për zgjedhjet e...

Babaramo ironizon Gjiknurin: Zgjedhjet nga festë i kthyet në tërmet

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se në të gjitha rastet PS i ka fituar zgjedhjet për shkak...

Gjiknuri flet për mediat në Shqipëri që po paguhen nga Rusia

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri tha për “Now” në Euronews Albania se ka media në Shqipëri media që financohen...

Xhafaj kritikë me Gjiknurin për projektrezolutën e KLGJ-së

Projektrezoluta e Këshillit të Lartë Gjyqësor është bërë shkak për debate mes Fatmir Xhafajt dhe Damian Gjiknurit në Komisionin e Ligjeve. Fatmir Xhafaj...

Gjiknuri takon emigrantët në Athinë: Të vendosur për të drejtën e votës

I gjendur në Athinë ku dega e PS në Greqi zhvilloi Asamblenë e zgjeruar dhe dëgjesën me kandidatët për kryetarin e...

Zgjedhjet në degët e PS, Gjiknuri: 28 prej tyre do drejtohen nga gratë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se interesi për të kandiduar në degët e PS ka qenë i...

Nis punën komisioni për reformën zgjedhore, Alibeaj-Gjiknuri bashkëkryetarë

Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore zhvillon këtë të premte mbledhjen e parë. I pranishëm në mbledhje është edhe ambasadori i OSBE-së...

Gjiknuri: Sot nxjerrim emrin e presidentit të ri, do jetë dinjitioz

Sot pritet të bëhet publik kandidati që Partia Socialiste do të propozojë dhe mesa duket do të votojë për president të...

Nano për president? Gjiknuri: Asnjë figurë me kontribut s’përjashtohet

Çdo figurë me kontribut në Partinë Socialiste, që nuk është pjesë e grupit parlamentar apo pjesë e politikës aktive me ambicie...

Gjiknuri fton të rinjtë për t’u bërë pjesë e PS-së

Partia Socialiste ka pasur dështime dhe gabime, por ka vullnet për të ecur përpara. Kështu u shpreh Damian Gjiknuri në Kongresin...

PS prezanton ish-prefekten për bashkinë Shkodër

Majlinda Angoni është prezantuar zyrtarisht para qytetarëve shkodranë si kandidatja e Partisë Socialiste për kryetare bashkie. Në mbështetje nga Tirana kishin udhëtuar...