gjobe

Ndryshimet në Kodin Rrugor, eksperti: Drejtuesit e dehur do kthehen në autoshkollë

Islam Qibini, ekspert rrugor ka shpjeguar për Euronews Albania, ndryshimet e bëra në Kodin Rrugor. Sipas tij, tashmë drejtuesit e rinj...

“Gjobë kush hiqet si farmacist”, Toma: Masë qesharak, rrezikojnë jetën e qytetarëve

Gjobë për këdo që shërben në farmaci dhe nuk ka arsimin përkatës. Kjo është masa ndëshkuese e përcaktuar në ligjin për barnat...

Mbi 35 mijë dollarë gjobë, mesfushori drejtonte makinën i dehur

Mesfushori i Newcastle, Joelinton është gjobitur me më pak se një javë pagë, pasi pranoi se drejtonte makinën në gjendje të...

Nuk vendosi rripin e sigurimit, policia në Angli gjobit kryeministrin Sunak

Policia në Angli thotë se kryeministri britanik Rishi Sunak do të duhet të paguajë një gjobë për mosvendosjen e rripit të...

Eksperti: Rritja e vlerës së gjobës nuk ndikon në uljen e aksidenteve rrugore

Eksperti i sigurisë rrugore, Mamir Hodo deklaroi se rritja e vlerës së gjobës nuk ndikon në uljen e aksidenteve rrugore. Në emisionin...

Irlanda gjobit kompaninë Meta me 390 milionë euro

Komisioni irlandez për Mbrojtjen e të Dhënave gjobiti të mërkurën me 390 milionë euro kompaninë Meta, që përfshin rrjetet Facebook dhe...

Abuzimet me fondet në zgjedhjet e 25 prillit, KQZ gjobit PS-PD dhe disa parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka propozuar vendosjen e gjobave, kundrejt disa partive politike, pasi kanë abuzuar me fondet në zgjedhjet...

Behgjet Pacolli: Nëse Xhaka dënohet për fanellën Jashari gjobën e paguaj unë

Biznesmeni Behgjet Pacolli deklaroi se nëse Granit Xhaka dënohet sepse veshi fanellën me mbiemrin Jashari në fund të ndeshjes me Serbinë,...

Bislimi: Gjobat për targa të paligjshme do të jenë 150 euro 

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi tha se është vendosur që të mos fillohet menjëherë me masat lidhur me marrëveshjen e targave...

Akuzat për mashtrim, Neymar flet në gjykatë: Unë firmos gjithçka që më thotë babai

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka thënë në një gjykatë të martën se ai nuk mori pjesë në negociata për transferimin...

50 mijë lekë gjobë institucioneve që nuk kursejnë, aktivistja: Nuk e verifikojmë dot

Ditën e djeshme zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku, ka prezantuar aktin normativ të miratuar nga Këshilli i Ministrave në...

Rama: IMT gjobiti “Eyes of Tirana” me 1.3 mln dollarë, gjykatësi e rrëzoi

Kryeministri, Edi Rama deklaroi se Inspektoriati Shtetëror i Mbrojtjes së Territorit (IMT) ka gjobitur me 1.3 milion dollarë në fillim të...

Disiplina dënon Kukësin, gjobë dhe 4 ndeshje pa tifozë

Incidenti i regjistruar në përballjen mes Kukësit dhe Partizanit nuk ka i ka shpëtuar Komisionit të Disiplinës i cili ka dënuar...

UEFA gjobiti Zvezdën: Nuk falen objektet në fushë, lazerët dhe pishtarët 

UEFA gjobiti Yllin e Kuq për dështimin në organizimin e ndeshjes me Maccabi-n, në kuadër të play-off-it për Champions League. Takimi në...

Bllokohen dy mjete lundruese, gjobë pronarëve për mungesë dokumentacioni

Dy mjete lundruese janë bllokuar në plazhin e Ksamilit dhe Llamanit këtë të shtunë. Shërbimet e Policisë Kufitare në Sarandë kanë konstatuar në...

Bllokohen 3 “Jet ski” në Shëngjin, gjobë drejtuesve për mungesë dokumentacioni

Policia Kufitare në Shëngjin ka bllokuar 3 mjete lundruese “Jet ski” në zonën e quajtur, "Rana e Hedhun". Gjatë verifikimeve, u konstatua...