gjobe

Disiplina dënon Kukësin, gjobë dhe 4 ndeshje pa tifozë

Incidenti i regjistruar në përballjen mes Kukësit dhe Partizanit nuk ka i ka shpëtuar Komisionit të Disiplinës i cili ka dënuar...

UEFA gjobiti Zvezdën: Nuk falen objektet në fushë, lazerët dhe pishtarët 

UEFA gjobiti Yllin e Kuq për dështimin në organizimin e ndeshjes me Maccabi-n, në kuadër të play-off-it për Champions League. Takimi në...

Bllokohen dy mjete lundruese, gjobë pronarëve për mungesë dokumentacioni

Dy mjete lundruese janë bllokuar në plazhin e Ksamilit dhe Llamanit këtë të shtunë. Shërbimet e Policisë Kufitare në Sarandë kanë konstatuar në...

Bllokohen 3 “Jet ski” në Shëngjin, gjobë drejtuesve për mungesë dokumentacioni

Policia Kufitare në Shëngjin ka bllokuar 3 mjete lundruese “Jet ski” në zonën e quajtur, "Rana e Hedhun". Gjatë verifikimeve, u konstatua...

Skafi kalon kufizimin në Potam, gjobitet pronari, bllokohet mjeti për 5 ditë

Një video ka qarkulluar në rrjetet sociale ku duket një skaf i cili kalon kufizimet e lejuara në Potam, Himarë. Policia ka...

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli gjobitet për keqmenaxhimin e mbetjeve

Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka vendosur të gjobisë kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli për keqmenaxhimin e situatës me mbetjet urbane. Agjencia e...

VIDEO| Gjobitet 25-vjeçari, kreu manovra të rrezikshme me jet ski

Një 25-vjeçar u gjobit me 10 mijë lek pasi u kap duke kryer manovra të rrezikshme me jet ski në një...

Rusia gjobit kompaninë Google me 370 milionë dollarë

Kompania Google është gjobitur me 370 milion dollarë (21.1 miliardë rubla) këtë të hënë nga një gjykatë në Moskë. Sipas gjykatës, Google...

Gjobitet me 2000 lekë polici në Lezhë që parkoi tek vijat e bardha

Një efektiv i policisë së Lezhës është gjobitur me 2 mijë lekë, për shkelje të kodit rrugor pasi ka parkuar mjetin...

Makina intelegjente gjobit motoristin që bënte manovra të rrezikshme në rrugë

Një 33-vjeçar është gjobitur në shumën 40.000 lekë të rinj, pasi drejtonte motomjetin pa leje drejtimi në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan. Përmes makinës...

Droni që mund të gjobisë shoferët deri në 8 mijë lekë

Dronët që po përdor policia rrugore mund t’ju gjobisin deri në 8 mijë lekë. Gazetari Eni Ferhati tregon se cilat jane akset...

Disiplinimi i shoferëve, nisin gjobat për mos pozicionimin në korsinë e duhur

Policia rrugore në Tiranë nis përdorimin e dronëve edhe në zonat urbane. Në fokus shoferët e padisiplinuar që nuk respektojnë pozicionin...

Nga nesër s’ka qese njëpërdorimëshe, ndotja pritet të reduktohet me 8%

Me nisjen e muajit qershor të tilla qese të holla njëpërdorimshme do të hiqen nga përdorimi, prodhimi dhe importimi, për t’u...

1000 euro gjobë lokalit në Firence pas ankesës së klientit për çmimin e kafes

Një lokal në Firence është gjobitur me 1 mijë euro pasi një klient u ankua në polici për çmimin e shtrenjtë...

Autoriteti i konkurrencës ‘pa autoritet’, nuk ka vjelë asnjë gjobë në 3 vjet

Autoriteti i Konkurrencës nuk ka arritur të vjelë asnjë gjobë në 3 vitet e fundit. Të dhënat zyrtare të siguruara nga Euronews...

Dhuna në ‘Elbasan Arena’, Komisioni i Disiplinës gjobit Partizanin dhe Tiranën

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës së Federatës Shqiptare të Futbollit ka gjobitur klubin e Partizanit me njëqind mijë lekë dhe katër...