gjobitet

Kishte futur fëmijën në bagazh, gjobitet drejtuesi i mjetit

Policia rrugore e Tiranës ka gjobitur me 150 mijë lekë të vjetra një drejtues mjeti që nuk e kishte siguruar fëmijën...

TikTok pritet të gjobitet për shkeljen e rregullave të privatësisë së BE

TikTok do të përballet me gjoba për shkeljen e rregullave të privatësisë deri në fillim të shtatorit për trajtimin e të...

Ndërtoi një liqen artificial në pronën e tij, Neymar gjobitet me 3 mln euro

Neymar është sërish në qendër të vëmendjes jashtë sezonit, jo për festat dhe netët e famshme, por për gjobën prej tre...

“Zelenky i pashëm”, rusja gjobitet për komentet ndaj presidentit ukrainas

Një qytetarë ruse 70 vjeçe është gjobitur me 40 mijë rubla ose 393 paund sepse e cilësoi presidentin e Ukrainës një...

Britania e Madhe gjobit Tik Tok për keqpërdorim të të dhënave të fëmijëve

Tik Tok është gjobitur me 12.7 milionë funte për dështimin në mbrojtjen e privatësisë së fëmijëve, tha mbikëqyrësi i të dhënave...

Me 197 km/h dhe pa rrip, gjobitet shoferi i “Audit”

Një 27-vjeçar është gjobitur me 55 000 lekë të reja pasi u kap nga policia rrugore e Kukësit teksa qarkullonte me...

Kompania e Trump gjobitet me 1,6 mln dollarë për evazion fiskal

Gjykatësi i Nju Jorkut, Juan Mercan, vendosi sot se kompania e Donald Trump duhet të paguajë një gjobë prej 1.6 milionë...

Google gjobitet me 391 milionë dollarë për mashtrim të përdoruesve

Kompania Google pranoi të paguante 391.5 milionë dollarë, për të mos nisur procedurat ligjore që kishin nisur kundër saj nga 40...

Miss Krimea gjobitet nga autoritetet ruse se këndoi këngë patriotike ukrainase

Fituesja e Miss Krimea 2022 është gjobitur me 40.000 rubla ruse (680 dollarë) nga autoritetet ruse për shkak se këndoi një...