gjykata e apelit

Korrupsioni me tenderat e MSH, Apeli i GJKKO lë në qeli inxhinierin Silvi Shehu

Gjykata e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar lë në fuqi masën e arrestit në burg për Silvi Shehun, inxhinierin...

Vula nuk ia dha Berishës, Gjykata e Apelit zbardh vendimin e plotë

Gjykata e Apelit ka zbardhur vendimin e plotë në lidhje me vulën e Partisë Demokratike, për të cilës vendosi sot që...

Gjykata e Apelit lë në burg agresorin e Sali Berishës

Gjykata e Apelit ka lënë në burg, 31-vjeçarin Gert Shehu, i cili goditi me grusht kryedemokratin, Sali Berisha, më 6 dhjetor...

140 milionë euro mashtrim, Gjykata e Apelit vendos për ekstradimin e kinezit

Gjykata e Apelit ka vendosur lënien në fuqi të vendimit për ekstradimin e shtetasit kinez Liangbin Chen, i cili akuzohet për...

Dhunimi i gazetarit Adriatik Doçi, reagon Gjykata e Apelit

Gazetari Adriatik Doçi është dhunuar nga një person i paidentifikuar. Policia tha se ngjarja ka ndodhur mesditën e së shtunës në Kamzë,...

Çështja Babale, shtyhet për herë të katërt seanca ndaj deputetit Salianji

Shtyhet për të 4 herë në Gjykatën e Apelit, seanca ndaj deputetit Ervin Saljani, i akuzuar për çështjen Babale. Shkak i shtyrjes...

Gjykata e Apelit reagon pas telefonatës anonime për bombë

Gjykata e Apelit Tiranë ka deklaruar se një informacion të pakonfirmuar për vënien e një lënde shpërthyese në ambientet ose pranë...

Makina në Vlorë përfundon në anën tjetër të rrugës, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Transballkanike në Vlorë, pranë Gjykatë së Apelit. Mësohet se makina tip BMW ka...

Agjenti i Ervis Martinajt kërkon lirinë, Apeli i shqyrton kërkesën

Agjenti i forcave operacionale, Jeton Lami kërkon të lërë qelinë. 28 vjeçari që akuzohet se ka ndihmuar të shumëkërkuarin Ervis Martinaj...

Caktimi i gjyqtares për statutin e PD-së, reagon ish-kryeministri Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas caktimit të gjyqtares e cila do të shqyrtojë në Apel, ankimin e kreut të Grupit...

Kaso: Gjykata e Apelit nuk duhej ta kishte pranuar ankimin e Alibeajt

Përfaqësuesi ligjor i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso deklaroi se Gjykata e Apelit nuk duhej të pranonte ankimin e kreut të...

Apeli do të shqyrtojë ‘17 korrikun‘ dhe ‘18 Dhjetorin‘ si një çështje të vetme

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike, për bashkimin e dy Kuvendeve, përkatësisht 17 Korrikut dhe 18 Dhjetorit...