gjykata e Tiranës

Gjykata e Tiranës zbardh vendimin për lirimin e Fatjon Muratit

Gjykata e Tiranës ka zbardhur vendimin për Fatjon Muratin, të cilit, masa e sigurisë "Arrest me burg", iu zëvendësua me masën...

Mbajti familjen të ngujuar për 6 vite, Gjykata ndryshon masën e sigurisë për Laçin

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për Xherxh Laçin i cili u arrestua pasi mbante familjen te ngujuar. Pas ekspertizës...

Çfarë telefoni përdorte personi që sulmoi Berishën, iu gjet në banesë

Sot Gjykata e Tiranës pritet të japë masën e sigurisë “arrest me burg” për Gert Shehun, 31-vjeçarin që dhunoi kreun e...

Gjykata lë në qeli efektivin e Policisë Bashkiake, Saimir Muzikanti

Gjykata e Tiranës cakton masën e sigurisë "arrest në burg" për efektivin e Policisë Bashkiake, Saimir Muzikanti dhe efektivin e Patrullës...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës, gjykoi çështjen e 21 janarit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Tiranës Ariana Gumbardhi Caco. Vendimi u mor nga trupi gjykues...

Lihet në qeli Arsen Muskurti që vrau vëllain dhe kunatën, përlotet në seancë

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg"  për Arsen Muskurti, i cili vrau vëllain dhe kunatën, dy...

Arrestohet i shumëkërkuari shqiptar në Itali, 22 vite më parë kreu vrasje

Në Itali është arrestuar një i shumëkërkuar i drejtësisë shqiptare. Bëhet fjalë për Besnik Lamçjan, i dënuar nga Gjykata e Tiranës me...

‘Të vras familjen’, 3 muaj burg për 53-vjeçarin që kërcënoi Klement Zgurin

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 muaj burg një 53-vjeçar, pasi ai ka kanosur nëpërmjet Facebook, ish-kreun e Komisionit Qendror...

Më shumë krime gjatë 2021, listën e çështjeve e kryeson Tirana

Mbi 21 mijë persona kanë pasur problem me drejtësinë penale gjatë vitit 2021. Nga paditë e paraqitura, vetëm rreth 15 mijë janë...

Seanca në 18 korrik, Salianji: Kam paraqitur prova për pafajësinë time

Më datën 18 korrik pritet të zhvillohet seanca në Gjykatën e Apelit në Tiranë për dosjen “Babale”. Deputeti Ervin Salianji u shpreh...

VIDEO | Burg për shoferin që aksidentoi çiftin te “Rruga e Kavajës”

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë "Arrest me burg" për Ajas Sulejmanin, shoferi i cili aksidentoi çiftin bashkë me...

Gjykata i heq masën e pezullimit Armand Dukës, si nisi përplasja me Veliajn

Gjykata e Tiranës ka hequr masën e pezullimit nga detyra për kreun e FSHF-së Armand Duka. Masa i është hequr edhe Ilir...