gjykata

Sulmet kibernetike, Gjykata zbut masën e sigurisë për 5 punonjësit e DAP

Prokuroria e Tiranës kërkoi sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 5 punonjës në sektorin e IT-së në Departamentin e Administratës...

Gjykata “rrëzon” Trump

Gjykata e Lartë e SHBA-së ka urdhëruar që formularët e taksave të ish-presidentit Donald Trump t'i jepen një komiteti të Kongresit...

Shyhet sërish vendimi i Gjykatës së Apelit për PD-në

Partia Demokratike do të vijoj të mbetet dyerve të gjykatave. Këtë të enjte Gjykata e Apelit Tiranë e shtyu vendimmarrjen për...

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e Agron Shehajt për hapjen e biznesit

Gjykata Administrative e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e shoqërisë "We-Web" në pronësi të biznesmenit Agron Shehaj, mbi heqjen e bllokimit të...

30-vjetori i Gjykatës Kushtetuese, Rama: Ngrehinë me shkëlqim e njolla

Kryeministri Edi Rama u tregua i rezervuar në vlerësimet e tij për Gjykatën Kushtetuese, në ceremoninë e organizuar me rastin e...

Ksera fajtor, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e ish-ministrit të dënuar për vjedhje

Gjykata e lartë nuk ka pranuar rekursin e paraqitur nga ish-ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale Spiro Ksera, duke lënë në...

Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka

Gjykata e Lartë ka lënë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka duke mos i pranuar kërkesën për ndryshim mase. Vendimi i...

‘Dihet se kush e ka shumicën në PD’, Bushati: Gjykata po sillet në mënyrë skandaloze

Analisti Andi Bushati thotë se çdo shqiptar e di se kush e ka shumicën në Partinë Demokratike. Në një intervistë për Euronews...

Gjykata jep nesër vendimin për kolegjin turk, “Mehmet Akif”

Ditën e nesërme, Gjykata Administrative e Shkallës së Parë do të japë vendimin në lidhje me mbylljen e kolegjit turk, "Mehmet...

Gjykata e Elbasanit dërgon për gjykim çështjen ndaj Arbër Paplekajt

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që të dërgojë për gjykim çështjen ndaj ish-efektivit të RENEA-s, Arbër Paplekaj, i akuzuar për vrasjen...

Pallat pa leje në zonë turistike, Rama: Ne denoncojmë por dosjet zënë myk në gjykata

Katet pa leje tek “Syri i Tiranës” ishin denoncuar që në korrik por prokuroria nuk mori asnjë masë. Me tone të ashpra...

Gjykata e Tiranës regjistron zyrtarisht Partinë e Lirisë

Gjykata e Tiranës ka pranuar zyrtarisht ndryshimin e emrit, nga Lëvizja Socialiste për Integrim në Partia e Lirisë. Me vendimin e gjykatës,...

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ‘Turgut Ozal’

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e kopshtit turk ‘Turgut Ozal’ për pezullimin e vendimit për mbylljen. Sipas Ministrisë së Arsimit, mbyllja është...

140 milionë euro mashtrim, Gjykata e Tiranës vendos “arrest shtëpie” për kinezin

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë nga "Arrest me burg" në "Arrest shtëpie", për shtetasin kinez, Liangbin...

Lihen në burg 2 rusët dhe ukrainasi të kapur në uzinën e Gramshit

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg 2 rusët dhe ukrainasit që u kapën teksa tentuan të hynin në uzinën e...

Vrasje me dashje indirekte, Gjykata lë në burg ish-efektivin Arjan Tase

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase. Prokuroria kërkoi arrest me burg për efektivin...