gjykata

Gjykata e OKB-së refuzon kërkesën e Iranit për asetet e ngrira nga SHBA-ja

Gjykata kryesore e Kombeve të Bashkuara ka refuzuar kërkesën e Iranit për të zhbllokuar afër 2 miliardë asete të bankës qendrore...

Gjykata pas urdhër-arrestit për Putin: Keqardhje për kërcënimet

Trupi legjislativ i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ka thënë të mërkurën se i vjen keq për “kërcënimet” kundër tribunalit, lidhur me urdhër-arrestit...

Gjykata e Lartë lë në fuqi dënimin për ish-anëtarin e KPA Luan Daci

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi dënimin e formës së prerë për ish-anëtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit Luan...

Gjykata mban peng shkollën, ende s’ka nisur rindërtimi i godinës së “14 nëntorit”

4 shkolla të ndryshme në 4 vite duket se janë kthyer në makth për nxënësit dhe prindërit e tyre të shkollës...

Divorci i biznesmenit, gjykata: Duhet t’i japë 204 mijë € gruas për punët e shtëpisë

Një gjykatë spanjolle ka urdhëruar një biznesmen që t'i paguajë ish-bashkëshortes së tij 204,000 euro si kompensim për 25 vjet punë...

Avokati: Vendimi i gjykatës për vulën i vonuar, e shqyrtuan si çështje të rëndomtë

Avokati Redi Rama komentoi në emisionin “Review” në Euronews Albania, vendimin e gjykatës për të mos i dhënë vulën e Partisë...

Berisha: Nesër dorëzojmë në KQZ të gjitha dokumentet për regjistrimin në zgjedhje

Ish-kryeministri Sali Berisha, deklaroi gjatë fjalës së mbajtur në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat këtë të shtunë, se PD do të...

“Donte të më helmonte”- Hutra rrëfen përplasjet me Kurtin, apeli për drejtësinë

Gjakftohtë dhe me të njëjtën bluzë me të cilën kishte kryer vrasjet ku dalloheshin njollat e gjakut të viktimave, Dan Hutra...

“Nuk jam penduar”, dëshmia e Dan Hutra para Gjykatës: Pse e vrava Etleva Kurtin

Dan Hutra i cili vrau tre gra në Tiranë dhe plagosi tre të tjera të mërkurën e 1 marsit, nuk ka...

Pas mbylljes së protestës së Berishës, Operacionalja “rrethon” Gjykatën e Apelit

Pas përfundimit të protestës së opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, forcat Operacionale (civile) janë zhvendosur në Gjykatën e Apelit. Sot pritet...

Gjykata tërhiqet për të marrë vendimin e ndërmjetëm për vulën e PD-së

Gjykata është tërhequr për të marrë vendimin e ndërmjetëm për vulën e Partisë Demokratike. Gazetari i Euronews Ardit Hoxha bën me dije...

“Mesazhi për Gjykatën”, Hajdari: PD nuk është pronë private, vendos populli për të

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka pasur një mesazh për Gjykatën e Apelit e cila do të vendos sot se kujt do i...

Pse u lirua Dan Hutra? Gjykata zbardh vendimin e plotë për vrasësin

Gjykata e Tiranës ka publikuar këtë të mërkurë një sqarim në lidhje me vendimin e lirimit nga burgu të Dan Hutrës,...

A do e njihni vendimin e gjykatës më 3 mars? Përgjigjet Berisha

Vendimi që do të marrë gjykata nesër se kujt i takon vula e Partisë Demokratike nuk ka lidhje me protestën që...

Robinho në qeli, gjykata pranon kërkesën për futbollistin që përdhunoi shqiptaren

Ish-futbollisti Brazilian Robinho do të përfundojë në qeli. Pas kërkesave të vazhdueshme të Prokurorisë Publike Italiane, Gjykata e Lartë e Drejtësisë...

Kërcënon Berisha: Për tre minuta do jemi në sallë, nëse gjykata vendos sipas Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha kërcënoi me një gjuhë të drejtpërdrejtë kryeministrin Rama dhe kreun e Grupit Parlamentar Taulant Balla...