gjykata

Gjykata nuk duhet të zvarrisë çështjen e PD-së, sipas analistit Baçi

Analisti Agim Baçi thotë se gjykata nuk duhet të zvarrisë çështjen e Partisë Demokratike, pasi vendimet e gjyqtarëve mund të sjellin...

Ngjela: Gjyqtari që njohu statutin e 11 Dhjetorit duhet të shkojë në burg

Avokati Spartak Ngjela thotë se gjyqtari Agron Zhukri, i cili njohu statutin e dalë nga Kuvendi i 11 Dhjetorit, duhet të...

Bardhi: Berisha nuk duhet të sulmojë gjykatën

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Tiranës, e cila pranoi ankimin e...

Gjykata vlerëson dënimin ndaj tre të arrestuarve për para false

Në Gjykatën e Tiranës ka nisur seanca për vlerësimin e dënimit ndaj tre të arrestuarve për mashtrime me para false. Viard Kotori...

Pa para në gjykatë, historia e nënës që ngulmon për kujdestarinë e fëmijëve

Është 30 vjeç dhe ka 3 fëmijë të moshave 11, 10 dhe 7 vjeç. Jetonte me ta si nënë e vetme. Deri...

KPA prish vendimin e shkallës së parë të vetingut, konfirmon në detyrë Islamajn

Fatri Islamaj, ish-kryetari i Gjykatës së Tiranës është konfirmuar në detyrë nga shkalla e dytë e vetingut. Kolegji i Posaçëm i...

Nis greva e mësuesve në RMV, paralajmërojnë gjykatat dhe administrata

Në Maqedoninë e Veriut ka nisur zyrtarisht greva e paralajmëruar e arsimtarëve. Edukatorët në çerdhe dhe mësuesit e shkollave fillore dhe të...

Beteja për PD, Blerina Muça gjyqtarja që do shqyrtojë ankimimin e Alibeajt

Blerina Muça është gjyqtarja që do të shqyrtojnë ankimin e bërë nga Enkelejd Alibeaj kundër njohjes së kuvendit të 11 dhjetorit...

Ish zv. Ministrja e Brendshme Rovena Vodo dënohet me 10 muaj burg

Gjykata e Posaçme dënoi ish-zv. Ministren e Brendshme Rovena Vodo me 10 muaj burg. Vodo u arrestua pasi mori ryshfet për të...

Bojken Lako dënohet me 3 vjet burg, i kthehet në liri me kusht

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm këngëtarin Bojken Lako. Me gjykim të shkurtuar dënimi...

Gjykata lë në burg Bllakon, avokati: Nuk ka firmosur asnjë dokument

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg ish-deputetin socialist Alqi Bllako i akuzuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion lidhur me inceneratorin...

Policia nuk e ka arrestuar Bllakon, mediat pretendojnë se është arratisur

Ish-deputeti socialist Alqi Bllako nuk është arrestuar ende, edhe pse Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg...

GJKKO lë në fuqi kërkesën e SPAK për të akuzuarit për inceneratorin e Fierit

GJKKO caktoi arrest me burg për 7 nga te akuzuarit për inceneratorin e Fierit, dhe arrest shtëpie për 2 të tjerë,...

Kosova ngre aktakuzë kundër një personi për masakrën e Izbicës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për krime lufte kundër një shqiptari me vendbanim në Beograd, shtetas i Serbisë. Prokuroria dyshon...

Komisioni i Rithemelimit takim me Bardhin dhe Alibeajn

Komisioni i Rithemelimit po zhvillon një takim me Sekretarin e Përgjithshëm Gazmend Bardhi dhe Kryetarin e Komanduar të PD-së Enkelejd Alibeaj...

Navalni rrezikon 13 vite burg për mashtrim

Opozitari i Kremlinit Alexei Navalni, i cili ndodhet në burg, u shpall fajtor për mashtrim nga Gjykata ruse. Prokurorët kërkuan dënim me...