gjykata

Sa vota i duhen Gjykatës për shkarkimin e Metës?

Nëse Gjykata Kushtetuese do të ishte e plotë, me të 9 anëtarët e vet, gjasat që të votohej pro shkarkimit të...

Yuri Kim reagon pas dënimit të Tahirit: Askush nuk është mbi ligjin

Yuri Kim ka reaguar pas dënimit nga Gjykata të Saimir Tahirit, duke thënë askush nuk është mbi ligjin. Përmes një postimi në...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...

Skandali i rrugës Tiranë-Elbasan, SPAK heton zyrtarët e lartë

Ndërtimi i rrugës Tiranë-Elbasan u shoqërua me akuza te forta për shpërdorim fondesh dhe si pasojë u arrestuan dhe hetuan tre...

Pse procedura e shkarkimit të Metës është politike, sipas avokatit

Procedura e shkarkimit të presidentit Meta është thellësisht politike, sipas avokatit Genc Gjokutaj. I ftuar në emisionin Now, Gjokutaj tha se kjo...

9 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të burgjeve mbahen në qeli

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që të mbahen në burg 7 zyrtarë dhe 2 ish-zyrtarë të burgjeve, të cilët akuzohet për...

Gjykata Kushtetuese shtyn më 3 shkurt seancën për Metën

Gjykata Kushtetuese nisi të martën shqyrtimin e vendimit të Parlamentit për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. Seanca nisi rreth orës 10:00 duke vazhduar pa...

Lihet në burg Hasanaj, akuzohet për tritolin në banesën e Dukës

Arlen Hasanaj është lënë në burg. Ai akuzohet për tritolin që shpërtheu në banesën e presidentit të FSHF-së, Armand Duka. Hasanaj është...