gjyq

Nis gjyqi ndaj Trump për mashtrim, kompania e tij akuzohet për fshehje të taksave

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka nisur sot procesi gjyqësor kundër kompanisë së ish-presidentit Donald Trump, “Organizata Trump”. Prokurorët thonë se...

I birësuar që dy vjeç, Laer Kurti i skeduar nga policia, priste gjyqin javës tjetër

Laer Kurti ishte birësuar që dy vjeç nga familja me të cilën jetonte. Të afërmve dhe shokëve të tij, trupi i pajetë...

Akuzat për mashtrim, Neymar flet në gjykatë: Unë firmos gjithçka që më thotë babai

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka thënë në një gjykatë të martën se ai nuk mori pjesë në negociata për transferimin...

Gjashtë të pandehur në gjyqin në Austri për sulmin terrorist të vitit 2020

Në Vjenë pritet të nisë një nga proceset më të shumëpritura gjyqësore në dy vitet e fundit. 6 persona do të ulen...

‘Në gjyq me ministren Kushi’, Vokshi: Paraqita prova, mësuesit ndihen të kërcënuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, deklaroi se ka paraqitur provat që kishte në dispozicion për një padi të bërë ndaj...

Gjyqi për vrasjen e Xhuvanit, Bardhi: Drejtësia të hetojë bandën e Taulant Ballës

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se e nxit drejtësinë që të bëjë punën e saj në lidhje me ngjarjen...

Qytetarja: Jam ende në gjyq me një mjek në Vlorë, më vrau djalin me një gjilpërë

Një qytetare tregoi për emisionin “SOT” në Euronews Albania historinë e trishtë se si humbi djalin e saj. Ajo tha se ishte...

Fillon sot gjyqi për sulmin terrorist i vitit 2016 në Nicë

Në gjykatën speciale franceze për terrorizëm, fillon sot gjyqi i tetë personave të akuzuar se ndihmuan sulmuesin që futi një kamion...

SPAK heton Metën, Ngjela: Sjellja e tij tregon se është fajtor

SPAK ka kërkuar nga KQZ një kopje të formularit të vetëdeklarimit për Ilir Metën ‘si pjesë e hetimeve që po kryen...

Deklarim i rremë i pasurisë, shtyhet vendimi për komisioneren e vetingut

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për në shtator vendimin për komsioneren e vetingut Etleda Çiftja. Ajo akuzohet për deklarim të rremë...

Mungojnë 170 gjyqtarë, emërimet e reja s’ndihmojnë situatën në drejtësi

Këshilli i Lartë Gjyqësorë emëroi 23 gjyqtarë të rinj në sistem. Vendimi erdhi në të njëjtën kohë kur u miratua harta e...

Përplasja Twitter-Musk, procesi gjyqësor fillon në tetor

Një gjykatë në Nju Jork vendosi që padia e ngritur ndaj miliarderit Elon Musk nga kompania Twitter të shqyrtohet në tetor. Vendimi...

Në gjyq ‘truri’ i Trump, Steve Bannon akuzohet për përbuzje të Kongresit

Ka nisur në Uashington procesi gjyqësor ndaj ish-këshilltarit dhe ish-kreut të fushatës elektorale të Donald Trump. Steve Bannon, i konsideruar si “truri”...

‘S’ka më gjyqe politike’, Berisha: Çështjen Salianji do ta bëjmë ndërkombëtare

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha e cilësoi dëshmi të rikthimit të proceseve staliniste, gjyqin ndaj deputetit të Partisë Demokratike Ervin...

Çështja ‘Babale’, Salianji: Nesër do jem i pranishëm në gjyq

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se ditën e nesërme do të jetë i pranishëm në Gjykatën e Apelit, në...

Asnjë gjyq në gjykatat e vendit, pezullohen mbi 1 mijë seanca

Asnjë gjyq nuk është zhvilluar sot në vend. Shkak është bërë mungesa në seancë e avokatëve të cilët kanë nisur sot grevën...