Gjyqi

Akuza kërkon më shumë kohë, shtyhet seanca gjyqësore për Saimir Tahirin

Është shtyrë sërish seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Shkak për shtyrjen e seancës u bë kërkesa e prokurorit për...

Gjyqi për vulën, KLGJ: Gjuha e urrejtjes dhe thirrjet për vetëgjyqësi, shqetësuese

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ish-kryeministri Berisha dhe deputetët të tjerë të PD-së...

“Nuk ka fraksione, por pengje”- Berisha: PD është vetëm një, ajo e anëtarësisë

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të hënë një konferencë për mediat, ku komentoi sërish vendimin e gjykatës për vulën e Partisë...

Avokati: Procesi për vulën e PD-së mund të zvarritet me vite

Rezart Kthupi, një nga përfaqësuesit ligjor të Partisë Demokratike, të përfaqësuar nga Enkelejd Alibeaj, foli në Euronews Albania në lidhje me...

Parashikimi i Spahiut: Gjyqi për vulën nuk mbyllet sot, do të shkojë në Strasburg

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euroneës Albania, gjyqin që po mbahet në Gjykatën e Apelit mbi...

Apeli jep sot vendimin mbi ‘vulën’, Berisha dhe mbështetësit në shesh në orën 12:00

Sot pritet të jepet vendimi për “vulën” e partisë më të madhe opozitare. Gjykata e Apelit pritet të vendosë nëse PD...

Shtyhet gjyqi ndaj Saimir Tahirit, ja kur do të mbahet seanca e radhës

Është shtyrë procesi gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në Gjykatën e Elbasanit. Ka qenë avokati mbrojtës i ish-ministrit ai i...

Gjyqi për logon e PD-së, Apeli njofton datën e seancës

Gjykata e Apelit të Juridiksionit të përgjithshëm ka njoftuar se seanca gjyqësore mbi vendimin e Apelit për logon e PD-së do...

‘FIFA-Gate’, nis gjyqi për korrupsion lidhur me të drejtat televizive

Ka nisur në Nju Jork gjyqi ndaj dy ish-drejtuesve ekzekutivë të kompanisë amerikane “Fox” dhe agjencisë argjentinase “Full Play”. Hernan Lopez dhe...

Gjyqi ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së, Haga njofton mbajtjen e konferencës

Dhomat e Specializuara të Hagës kanë njoftuar se ditën e nesërme, 18 janar, do të mbahet konferenca përgatitore për gjykimin në...

Çështja “Babale”, shtyhet gjyqi ndaj Ervin Salianjit

Gjykata e Apelit në Tiranë ka shtyrë serish seancën ndaj deputetit të Partisë Demokratike Ervin Salianji për përfshirjen në aë që...

Zvarritet sërish gjyqi për statutin e PD, avokati i Alibeajt kërkoi më shumë kohë

Edhe këtë të martë nuk pati vendim për statutet e Partisë Demokratike që kanë dalë nga kuvendet e 17 korrikut 2021...

Vrasja e 32 personave, nis gjyqi për sulmet terroriste të Brukselit 2016

Procesi për sulmet terroriste të Brukselit nisi të hënën në kryeqytetin belg. Bëhet fjalë për një gjyq të jashtëzakonshëm. 10 të...

Shtyhet gjyqi për ekstradimin e turkut të kriptovalutave

Gjyqi për ekstradimin e turkut Faruk Fetih Ozer, i akuzuar për mashtrimin me kriptovalutat, është shtyrë për në 1 nëntor. Shkak u...

Gjyqi u shty 5 herë, pritet sot vendimi për Arbër Paplekaj

Sot pritet vendimi i gjykatës për fatin e çështjes së vrasjes së Pjerin Xhuvanit. Seanca gjyqësore ndaj Arbër Paplekajt është shtyrë pesë herë. Shkak...

‘Refuzim dokumentave serbe’, avokati i Thaçit: Prokuroria po vonon nisjen e gjyqit

Gregory Kehoe, avokati i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi thotë se fillimi i procesit gjyqësor ndaj Thaçit dhe ish-luftëtarëve të tjerë...