gjyqtar

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Luan Dacit për rikthmin në detyrë në KPA

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Luan Dacit, i cili kërkonte rikthimin e tij në detyrë, si gjyqtar ose si anëtar...

Beteja e Saimir Tahirit me gjyqtarët

Saimir Tahiri po pret seancën në Gjykatën e Lartë, ndërsa po vuan dënimin në burgun e Fierit. Avokatët e tij kërkojnë...

Kush janë 3 gjyqtarët që dënuan Tahirin?

3 gjyqtarët që dhanë vendimin për Saimir Tahirin votuan të tre që ish-ministri të shkojë në burg. Ata nuk janë gjyqtarë të...

17 inspektorë mangët në ILD, s’ka aplikime

ILD ka 17 inspektorë mangët. Prokurorët dhe sidomos gjyqtarët hezitojnë të aplikojnë për këtë post. Kjo mungesë inspektorësh ka mbledhur mbi 4.300...

Ambasadorja e SHBA takim me kreun e Gjykatës së Lartë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një takim me kreun e Gjykatës së Lartë, Sokol...