gjyqtarja

Trump kundër gjyqtares: Të largohet, nuk mund të kem një proces të drejtë

Donald Trump ka deklaruar se do t’i kërkojë gjyqtares së çështjes ku akuzohet për mashtrim elektoral që të tërhiqet për shkak...

Apeli pranon kërkesën e Salianjit për përjashtimin e Relatores së çështjes “Babale”

Në gjykatën e Apelit u shty sërish këtë të martë gjyqi ndaj deputetit Ervin Salianji, në lidhje me atë që njihet...

Hidhet shorti, kush është gjyqtarja e Alda Klosit

Në Gjykatën e Apelit është hedhur shorti për çështjen e Alda Klosit. Nga shorti është vendosur që çështjen në Apel do ta...

Caktohet gjyqtarja që do të shqyrtojë çështjen e vulës së PD

Në Gjykatën e Apelit është hedhur shorti për shqyrtimin e çështjes së vulës së Parisë Demokratike. Shorti caktoi gjyqtaren Elona Mihali në...

Gjyqtarja e Elbasanit e akuzuar për korrupsion e cilëson të padrejtë hetimin e SPAK

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest shtëpie”...

Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) shkarkoi nga detyra gjyqtaren e Elbasanit, Enkeleda Kapedeni. Vendimi u mor pasi gjyqtarja nuk ka rezultuar...

EKSKLUZIVE | Enkelejda Hoxha: Nuk do u ndryshoja asgjë vendimeve të mia

“Po t’u kthehesha çështjeve të mia në gjykatë, do të merrja të njëjtat vendime”. Ështe kjo deklarata e ish-gjyqtares Enkelejda Hoxha gjatë...