gostivar

Downtown në Gostivar, qytetin që theu të shkuarën dhe ndërtoi të ardhmen

Çdo javë në Euronews Albania me Ilnisa Agollin vjen emisioni ‘Downtown’, i cili paraqet një seri udhëtimesh, një cikël emisionesh i...

Balerini i Gostivarit, historia e 14-vjeçarit shqiptar kampion bote dhe Evrope

Dy herë kampion botëror dhe një herë kampion evropian në balet modern. Ky është 14-vjeçari Andi Ismaili nga fshati Forinë i...