gramsh

Pse ka frikë Svetlana Timofoeva nga ekstradimi? Përgjigjet avokati

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të mos pranojë kërkesën e autoriteteve ruse për ekstradimin e ruses Svetlana Timofoeva, e arrestuar në...

Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh, Gjykata vendos arrest me burg për 4 të miturit

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 4 adoleshentët e akuzuar për vrasjen e 15-vjeçarit Fatjon...

“Do sqaronim konfliktin e 3 muajve më parë” – Si u masakrua 15-vjeçari në Gramsh

Prokuroria e Elbasanit ka dorëzuar në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë arrest me burg për katër të miturit...

Sherri me një viktimë në Gramsh, reagon ministrja Kushi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në Facebook sa i takon sherrit me thika mes adoleshentësh në...

Viktima u qëllua në zemër, detaje nga sherri në Gramsh: Edhe 1 i plagosur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Gramsh ku 15-vjeçari i identifikuar si Fatjon Bici ka humbur jetën,...

Dy makina përplasen “kokë më kokë” në Gramsh, 3 të lënduar

Dy automjete janë përplasur rreth orës 14:00 të së martës në Gramsh. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kaçivel. Si pasojë e aksidentit...

U hodh nga kati i katërt i spitalit, ndërron jetë pacienti 66-vjeçar në Gramsh

Një 66-vjeçar ka ndërruar jetë pasi u hodh nga kati i katërt i spitalit në Gramsh. Ngja e rëndë ndodhi ditën e...

VIDEO| Digjen mbi 100 hektarë tokë në Gramsh

Mbi 100 hektarë tokë janë djegur sot në Janç të Gramshit. Sipërfaqja e tokës së fshatit në kufi me Beratin është përfshirë...

Rruga e re Maliq-Gramsh mbaron mes 2024, përfitojnë 35 mijë banorë dhe turizmi

Në zonën mes Maliqit dhe Gramshit po ndërtohet një rrugë e re e cila do të shkurtojë distancën mes dy qyteteve. Aksin...

E qetë përpara gjykatës, shtyhet seanca e ekstradimit për “spiunen ruse”

Autoritetet ruse kanë kërkuar ekstradimin e Svetlana Timofoeva, e arrestuar në vendin tonë pas sulmit të ndodhur në uzinën e armëve...

Deputeti i PS-së lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak, zbulohet lëvizja e Ramës

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu thotë se një tjetër deputet i Partisë Socialiste pritet të lënë mandatin, për të garuar...

“Detaje të tmerrshme”, dëshmia kontradiktore e autorit të krimit në Gramsh

Një krim i rëndë në familje ndodhi pasditen e së premtes në fshatin Tervol të Gramshit. Shtetasi Xhevit Sinani, 75 vjeç...

‘Vrava nënën tuaj e vëllanë tim’, zbulohet telefonata e autorit të vrasjes në Gramsh

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e kësaj të premteje në fshatin Tërvol...

EMRI/ Vrau gruan dhe vëllanë, kush është autori i krimit të rëndë

Euronews Albania ka mësuar identitein e autorit të vrasjes së dyfishtë në Gramsh. Ai është 75-vjeçari Xhevit Sinani, i cili ka...

Krim i rëndë brenda familjes, një person vret gruan dhe të vëllanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Tervol të Gramshit pasditen e kësaj të premteje. Korrespondenti i Euronews Albania, bën me...

Shkrumbohet gjatë natës një banesë në Gramsh

Një banesë është përfshirë mbrëmjen e djeshme nga flakët. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Euronews Albania, shihet se banesa është...