Granit Xhaka

FIFA dënon Serbinë për ofendimet ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka dënuar Federatën Serbe me 50 mijë franga, për thirrjet fyese të tifozëve në ndeshjen ndaj...

Ndoka: Gjesti i Behgjet Pacollit që të paguajë gjobën për Xhakën është folklorizëm

Biznesmeni Behgjet Pacolli deklaroi se nëse Granit Xhaka dënohet sepse veshi fanellën me mbiemrin Jashari në fund të ndeshjes me Serbinë,...

Granit Xhaka u shpall lojtari i ndeshjes, gazeta serbe: Është një provokator

Mediat serbe kanë reaguar mjaft ashpër ndaj vendimit të FIFA-s, që shpalli mesfushorin Granit Xhaka lojtarin e ndeshjes Serbi-Zvicër. Gazeta serbe, Kurir...

‘Ata janë Serbia, ne jemi Zvicra’, Xhaka: Le ta fitojë ndeshjen skuadra më e mirë

Pas humbjes së Zvicrës nga Brazili, mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka folur për gazetarët në Katar dhe ka theksuar...

Nisje e mbarë për Zvicrën/ Helvetët marrin 3 pikët, Shaqiri e Embolo protagonistë

Ndeshja debutuese në botërorin e Katarit ka rezultuar e suksesshme për kombëtaren e Zvicrës e cila ka marrë 3 pikët e...

Zvicra përballet sot me Kamerunin, Xhaka: Kemi vetëbesim

Kombëtarja e Zvicrës, në të cilën aktivizohen disa lojtarë shqiptarë, do të përballet sot në orën 11:00 me Kamerunin, në ndeshjen...

Granit Xhaka nën hetim, Çarçani: E vështirë që mafia të operojë në nivele të larta

Gazetari sportiv, Gerti Çarçani thotë se mafia e basteve e ka të vështirë që të trukojë ndeshje të niveleve të larta,...

‘Kartoni i verdhë i lidhur me mafian shqiptare’, Granit Xhaka nën hetim

Futbollisti me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka qënë kryefjala e shumë prej mediave britanike. ‘Kartoni i Verdhë i Granit Xhakës i...

VIDEO | Xhaka i dhuron fanelën tifozit shqiptar në SHBA

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka bërë një gjest tepër të bukur pas ndeshjes miqësore ndaj Orlandos në Shtetet e Bashkuara...

Xhaka: Dua sërish shiritin e kapitenit te Arsenali

Granit Xhaka është gati të rimarrë shiritin e kapitenit te Arsenali. Trajneri Mikel Arteta pritet të emërojë kapitenin e tij të...

Granit Xhaka në formacionin e javës në kampionatin anglez

Granit Xhaka është përfshirë në formacionin e javës në kampionatin anglez, Premier League. Mesfushori i Arsenalit zhvilloi një paraqitje fantastike ndaj Mançester...

Granit Xhaka me rolin e liderit te Arsenali

Në klubin e Arsenalit ka pasur shumë ndryshime që prej ardhjes së trajnerit Mikel Arteta, por Granit Xhaka ka qenë konstant. Në...

Granit Xhaka: Isha shumë pranë largimit nga Arsenali

Granit Xhaka thotë se ka qenë shumë pranë largimit nga Arsenali për shkak të ‘urrejtjes së pastër’ që ka marrë nga...