grave

Merr fund dilema e burrave dhe grave! Ja mosha ideale për të rënë nga pesha…

Burrat apo gratë, cilët e kanë më të lehtë që të humbasin kilogramë? Kjo është një pyetje shumë jetike në një kohë...

Anestezisti që publikoi video të grave shtatzëna person me shkelje etike në spital

Një skandal i vërtetë është denoncuar të premten në Tetovë, përkatësisht në Spitalin e Gjinekologjisë, ku një nga mjekët specialistë ka...

70% e grave në Kosovë besojnë se ngacmimi seksual është i pranishëm në punë

Ngacmimi seksual në punë është një fenomen shumë i zakonshëm, shumë i pranishëm, ndonëse jo gjithmonë denoncohet dhe bëhet publik duke e konsideruar si një tabu. Sipas një studimi...

1191 raste në 2022/ Pse kaq shumë dhunë ndaj grave në Maqedoninë e Veriut

Shumë dhunë ndaj grave në Maqedoninë e Veriut. Nëntë vrasje, 26 plagosje të rënda, 675 lëndime trupore, 389 raste të rrezikimit të...

Fondacioni i Vodafone Albania në ndihmë të grave viktima të dhunës

8 Marsi është një ditë e shënuar për të gjitha gratë. Edhe për ato, ose sidomos për ato vajza dhe gra...

Etlida Gjonaj: Është rritur numri i grave të dënuara në burgun 325

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, gjithashtu sekretare e PS për gruan, në një intervistë për Euronews Albania tha se numri i...

Grave u ndalohet arsimimi, talebanët marrin vendimin radikal, reagon OKB

Urdhri i udhëheqësve talebanë për të ndaluar gratë të ndjekin studimet universitare ka shkaktuar indinjatë ndërkombëtare. Urdhri kufizon më tej aksesin e...

3 mijë gra të dhunuara në vit, shumica e denoncimeve për dhunë fizike dhe seksuale 

Këto fotografi të kryera nga një fotograf i huaj janë dëshmi e zhvillimit të barazisë gjinore në vendin tonë ndër vite. Fatkeqësisht, edhe...

Princi Harry flet për vuajtjet e grave që martohen në familjen mbretërore

Netflix ka publikuar një trailer të ri për serialin e quajtur “Harry dhe Meghan” për Dukën dhe Dukeshën e Sussex-it, i...

Drejtuesja e batalionit të grave të ISIS-it dënohet me 20 vjet burg në SHBA 

Allison Fluck-Ekren, liderja e Batalionit Terrorist të Grave të ISIS, me origjinë nga Kansas, u dënua me 20 vjet burg në...